2 : 0
Skonto RygaSkonto Ryga
103'

92'

Wisła wyeliminowała mistrzów Łotwy w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W trzeciej rundzie na Wiślaków czeka już Litex Łowecz, z którym Wisła wygrała w sparingu 2:1, miejmy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed kolejnym etapem walki o Ligę Mistrzów. W tym meczu w końcu to Wisła strzelała bramki i stwarzała sobie sytuacje, szczególnie cieszy dobra druga połowa w wykonaniu Patryka Małeckiego, który pokazał, że jak chce to potrafi.

90'

Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i w tym Skonto nie dokończy meczu w pełnym składzie, Mingazov ukarany drugą żółtą kartką i zmuszony jest opuścić boisko.

88'

Trzecia i ostatnia zmiana w drużynie Wisły, Michaela Lameya, zastąpi i zarazem oficjalnie zadebiutuje w Wiśle Marko Jovanović.

85'

Żegnany oklaskami strzelec drugiej bramki, Ivica Iliev, zastąpi go Jirsak.

82'

Pierwsza groźna akcja Skonto od pewnego czasu. Po klepce Juniora z Petersonsem, ten drugi świetnie wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, minęła ona Pareikę, jednak Smart nie zdołał jej dosięgnąć.

80'

Ivica Iliev w polu karnym miał świetną sytuację, jednak stając oko w oko z bramkarzem, niepotrzebnie próbował go lobować, na co tak doświadczony bramkarz jak Malins nie dał się nabrać.

79'

Zawodnicy Skonto, nie są w stanie skonstruować składnej akcji, to Wisła ma inicjatywę.

78'

Po raz kolejny dobry rajd Małeckiego, jednak jego dogranie do Genkova przechwycił obrońca.

78'

Na trybunach zasiada 19 300 widzów.

76'

Zderzyli się ze sobą dwaj Wiślacy, Chavez i Nunez, dzięki czemu Petersons mógł oddać strzał, na szczęście dla Wisły, niecelny.

75'

Pierwsza zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza, ukarany w tym meczu żółtą kartką Radosław Sobolewski, który opaskę kapitańską przekazał Cezeremu Wilkowi, w jego miejsce nowy nabytek Białej Gwiazdy, Gervasio Nunez.

73'

Patryk Małecki rozgrywa bardzo dobrą drugą połowę, walczy, gryzie trawę, widać że mu zależy, czego nie można powiedzieć o pierwszej połowie.

72'

Trzecia i ostatnia zmiana w drużynie Skonto, boisko opuszcza Nathan Junior, w jego miejsce Petersons.

71'

Efektowna fala na trybunach nie omija żadnego sektora. Towarzyszy jej tupot stóp. Tumult jest doprawdy potężny.

69'

Sędzia nie odgwizdał faulu na zawodniku Wisły, do piłki dopadł Fertovs i miał dobrą okazję do dośrodkowania, dograł jednak bardzo niecelnie.

67'

Druga zmiana w drużynie Skonto. Boisko opuszcza Sabala, a w jego miejsce Blanks

66'

Maksimienko ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Małeckim.

66'

Małecki faulowany w okolicach pola karnego, to będzie dobra okazja do uderzenia na bramkę.

64'

GOOOOOOOOOl dla Wisły! 2:0! Pierwszy gol Ilieva w oficjalnym spotkaniu, prawie skopiował wyczyn Patryka Małeckiego, również zdecydował się na indywidualną akcję i oddał techniczny strzał po długim rogu. Ładna bramka Ilieva.

60'

Bardzo dobre uderzenie Tarasovsa z 30 metrów. Obok bramki.

57'

Po wyrzucie z autu, piłka trafia do Wilka, który oddaje dobrze mierzony, silny, ale zablokowany strzał.

56'

Dobra sytuacja dla Wisły, Genkov wpadł w pole karne i będąc sam na sam z bramkarzem zdecydował się dogrywać do Ilieva, którego uprzedził wracający obrońca Skonto.

55'

Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Smart, w jego miejsce Fabinho.

53'

Groźnie teraz pod bramką Wisły, Mingazov w polu karnym przewracał się wraz z interweniującym Chavezem i kibice na pewno drżeli bo wyglądało to jak sytuacja na rzut karny

50'

GOOOOOOOOL dla Wisły, 1:0, strzelcem Patryk Małecki, zaryzykował indywidualną akcję i udało się, piłka po technicznym uderzeniu przeleciała obok interweniującego Malinsa.

49'

W polu karnym po dobrym dośrodkowaniu Małeckiego, piłki nie sięga Genkov.

48'

Zawodnicy Wisły, w końcu, w znacznej liczbie, próbują przedostawać się pod pole karne Skonto.

46'

Groźny strzał Mingazova ze znacznej odległości, piłka odbiła się przed Pareiką, który z trudem interweniuje. Rzut rożny dla Skonto, zbyt mocne dośrodkowanie.

45'

Piłkarze Wisły rozpoczynają kolejną odsłonę walki z łotewskim rywalem, miejmy nadzieję, że Wisła w drugiej połowie wpakuje łotyszom kilka bramek i spokojnie wyeliminują Skonto z dalszej walki o Ligę Mistrzów. Na razie Wisła gra jak na zaciągniętym hamulcu, boją się zaryzykować, oby to się zmieniło, bo nawet jedna przypadkowa akcja Skonto może odwrócić losy tego dwumeczu.

46'

Drugą połowę rozpoczyna Wisła.

21:31

Zawodnicy Skonto już na murawie, przywitani sporą dawką gwizdów.

45'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez bramek przy Reymonta. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy lepsze widowisko.

45'

Faul Sobolewskiego, który powstrzymał akcję gości. Druga żółtą kartka dla zawodnika Wisły.

43'

Na trybunach popularna przyśpiewka "Donald matole, twój rząd obalą kibole".

40'

Jeśli Wisła przejdzie Skonto, w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów czeka już mistrz Bułgarii, Litex Łowecz.

38'

Gracze Skonto bronią się całą drużyną na własnej połowie i szukają okazji w indywidualnych akcjach, w których szukają faulu. Teraz piłkę bitą ze stałego fragmentu pewnie chwycił Sergei Pareiko.

36'

Aktywny Iliev stracił piłkę w polu karnym Łotyszy.

34'

Żółtą kartką ukarany Iliev za próbę wymuszenia rzutu karnego.

32'

Rzut wolny dla Skonto na wysokości 30 metra. Dośrodkowanie w pole karne trafił wprost na głowę Chaveza.

30'

Wypuszczony w bój na prawym skrzydle Iliev pociągnął do linii końcowej, dośrodkował mocno po ziemi. Piłkę wypuścił z rąk bramkarz Skonto, ale nikt nie pospieszył z dobitką.

28'

Zbyt dużo niedokładności w poczynaniach ofensywnych Białej Gwiazdy. Grę stara się przyspieszyć Radosław Sobolewski.

26'

Uderzenie Małeckiego z bardzo ostrego kąta zmierzało w sam środek bramki i po raz kolejny piłkę wypiąstkował bramkarz przeciwnika.

24'

Osman Chavez faulowany przez nieprzepisowo naciskającego go Bally'ego Smarta.

22'

Ładnie z prawego skrzydła do środka pola karnego zbiegł Patryk Małecki, lecz jego podanie było zbyt głębokie i Germans Malins zakrył futbolówkę całym ciałem.

19'

W odpowiedzi rzut rożny wykonywali zawodnicy Skonto, ale piłka zaliczyła pusty przelot, po czym wyszła na aut.

17'

Niesamowicie groźne uderzenie Ilieva sprzed pola karnego sparował przed siebie bramkarz Skonto!

16'

Litex Łowecz prowadzi w ostatniej minucie swojego meczu z Morgen Budva 3:0 i to Bułgarzy będą rywalem Wisły w kolejnej rundzie.

14'

Nie opanował futbolówki w szesnastce Iliev. Zawodnicy Białej Gwiazdy mają sporo swobody.

13'

Dośrodkowanie z prawej strony trafiło wprost do ustawionego w polu karnym Ilieva, Bułgar uderzył błyskawicznie po ziemi w długi róg... pomylił się nieznacznie!

11'

Kontratak Łotyszy zakończony na Draganie Paljiciu. Akcja błyskawicznie przenosi się na połowę Skonto.

9'

Ucierpiał Valerijs Sabela. Potrzebna jest interwencja służb medycznych.

7'

Melikson próbował dośrodkowywać, jednak został zablokowany.

6'

Gra wyraźnie pod dyktando wiślaków. Większość akcji prowadzona lewą stroną, jednak za każdym razem z zagraniami w pole karne radzą sobie obrońcy Skonto.

4'

Próbował wstrzelić się Nathan Junior, jednak jego uderzenie niecelne.

3'

Melikson ładnie minął kilku rywali, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

1'

Piłkarze Skonto Ryga rozpoczęli ten mecz.

20:29

Zawodnicy już na murawie. Rozpoczynać będą zawodnicy Skonto.

20:26

Obie jedenastki wybiegają na boisko.

20:25

Na stadionie Wisły trwa oficjalne odczytywanie składów. Dziś szansę w pierwszym składzie dostaje Ivica Iliev, który zastępuje kontuzjowanego Adraża Kirma.

20:23

Przed tym spotkaniem trener Robert Maaskant zapowiadał walkę do końca. Podkreślał również, że jego podopieczni nie zlekceważą rywala.

20:19

Wisła Kraków dziś na własnym stadionie podejmie w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacyjnej - Skonto Rygę. Biała Gwiazda w pierwszym spotkaniu rozegranym na Łotwie odniosła zwycięstwo 1:0