Litex ŁoweczLiteks Łowecz
90'

Koniec spotkania. Wisła pokonała Litex 2:1.

88'

Końcowe minuty należą do podopiecznych Roberta Maaskant. Wydaje się, że Wisła dowiezie korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

86'

Po podaniu od Garguły, Małecki przymierzył w długi róg, jednak niedokładnie.

82'

Bułgarzy nie przebierają w środkach. Tym razem ostro potraktowany Małecki. Sędzia nie pokazał nawet żółtej kartki.

77'

Tym razem Miracema uderza głową ponad bramką. Coraz groźniejszy Litex.

76'

Strzał Yaneva z rzutu wolnego obronił dobrze ustawiony Pareiko.

74'

Błyskawiczna decyzja Nuneza o strzale, który jednak w znacznej odległości minął słupek bramki.

71'

Bunoza sfaulował Miracema tuż przy linii bocznej. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w sporym zamieszaniu wybili do przodu zawodnicy Wisły.

68'

Po odbiorze piłki, Małecki łatwo powstrzymany w indywidualnej akcji.

67'

Za strzelca dwóch bramek - Genkowa, wchodzi Boguski. A także Łukasz Garguła zastępuje Iliewa.

63'

Próba uderzenia Nene, ale przytomnie zablokowana przez Jaliensa.

61'

Ciąg dalszy zmian. Kilka roszad w Litexie a także Gordan Bunoza za Marko Jovanovicia. Nie był to dobry występ testowanego obrońcy Partizana Belgrad.

59'

Testowany w Wiśle Nunez długo przetrzymuje piłkę i po raz kolejny jest faulowany.

56'

Podwójna zmiana w Litexie. Wchodzą Panov i Nene, a schodzą z boiska Dermanovic i Rumenov.

55'

Wiślacy nieco zwolnili i spokojnie kontrolują przebieg sytuacji na boisku. Teraz Litex musi zaatakować odważniej, wydaje się, że Wisła czeka na przeprowadzenie błyskawicznego kontrataku.

52'

Ofensywna szarża na prawej stronie Lamey'a, którego powstrzymał jeden z obrońców.

49'

Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego przez Bułgarów, piłka ostatecznie znalazła się w rękawicach bramkarza Wisły.

47'

GOOOOLLLL!!! 2:1 dla Wisły! Genkow po podaniu od Iliewa uderzył z 16 metrów nie do obrony!

46'

Po przerwie na boisko wchodzą Kirm i Nunez. Nie zagrają już Melikson i Wilk.

46'

Drugą część rozpoczęli piłkarze Litexu.

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Pewna interwencja Michaela Lamey'a, który zatrzymał Tsvetanova.

40'

Rumenov uderzył nad poprzeczką ze stałego fragmentu gry w dogodnej odległości od bramki.

37'

Wysunięty Genkow złapany na spalonym.

33'

Powinno być 2:1 dla Wisły!!Iliew w tempo wypuścił Małeckiego, który stanął oko w oko z bramkarzem. Minął bezradnego golkipera lecz zdołał zablokować go jeden z obrońców!

31'

GOOOOOLLL!!! 1:1!! Genkow strzelił głową w samo okienko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Małeckiego!

30'

Koronkowa akcja Wisły! Cezary Wilk zagrał piętką do Genkowa, którego przy oddawaniu strzału powstrzymał jeden z obrońców.

29'

Iliew wpadł na pełnym biegu w pole karne, przewrócił się, lecz sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

28'

Pareiko przeciął tor lotu piłki bitej z prawego skrzydła, uprzedzając czekającego już Tsvetanova.

25'

Zbyt mocne zagranie Iliewa do Genkowa.

23'

Przy piłce dłużej utrzymują się Bułgarzy. Wiślacy starają się zmuszać rywala do błędu, stosując wysoki pressing.

22'

Niecelne uderzenie z rzutu wolnego z dalszej odległości w wykonaniu Małeckiego.

19'

Melikson imponuje szybkością i wyszkoleniem technicznym na tle przeciwnika. Teraz na bardzo małej przestrzeni minął dwóch rywali jednym zwodem.

16'

Kolejną dogodną sytuację wypracował Melikson, który obsłużył dobrym podaniem Patryka Małeckiego. Uderzenie było jednak nieczyste, a do dobitki nikt nie ruszył.

13'

Dwójkowa akcja Sobolewskiego z Genkowem, w konsekwencji Bułgar złapany na spalonym.

10'

Gol dla Litexu! Pareiko sparował kolejne uderzenie pod nogi Marko Jovanovicia, który popełnił fatalny błąd i wypuścił sam na sam Nikolova, który nie zmarnował tej sytuacji.

9'

Pareiko z najwyższym trudem obronił uderzenie Rumenova!

8'

W odpowiedzi Maor Melikson posłał piłkę w polu karnym tuż przy linii bramkowej, jednak żaden z wiślaków nie zamknął akcji!

8'

Bardzo groźnie Litex! Najpierw Sergei Pareiko piąstkuje piłkę pod dośrodkowaniu z linii końcowej, a za chwilę znakomicie na refleks obronił uderzenie jednego z Bułgarów!

7'

Bardzo dobry przechwyt wślizgiem Kew Jaliensa, który przeciął prostopadłą piłkę zmierzającą do Todorova.

5'

Spokojny początek, obserwujemy wzajemne badanie sił przeciwnika.

2'

Faul Radosława Sobolewskiego w środkowej strefie powstrzymał na moment akcję Litexu.

1'

Rozpoczęli zawodnicy Białej Gwiazdy.

16:55

Wisła zagra w niebieskich strojach, natomiast Litex w pomarańczowych koszulkach i białych spodenkach.

16:42

Na ławce rezerwowych Wisły zasiadają: Jovanić, Kurto, Czekaj, Kowalski, Bunoza, Burliga, Chrapek, Garguła, Brud, Jirsak, Nunez, Kirm, Boguski.

16:38

Skład Litexu Łowecz: Aleksandrov, Barthe, Berberovic, Nikolov, Jelenkovic, Milanov, Rumenov, Tsvetanov, Popov, Todorov, Dermanovic.

16:35

Skład Wisły Kraków: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Kew Jaliens, Marko Jovanović, Dragan Paljić - Radosław Sobolewski, Cezary Wilk, Maor Melikson - Patryk Małecki, Cwetan Genkow, Ivica Iliew.

16:33

W Holandii deszczowa pogoda, pada nieustannie.

16:30

Witamy w relacji na żywo z pierwszego sparingu Wisły Kraków przed spotkaniami eliminacji Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem nowego mistrza Polski jest bułgarski Litex Łowecz. Spotkanie zostanie rozegrane w Holandii, na boisku treningowym przy hotelu Golden Tulip. Relację przeprowadzimy za oficjalną stroną Wisły.