0 : 2
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
1. połowa0 : 2
18:53

Już za kilkanaście minut kapitan Wisły - Radosław Sobolewski wzniesie do góry puchar za mistrzostwo Polski. A juz wieczorem wiślacka część Krakowa na Rynku Głownym będzie świętować zasłużone w mojej ocenie zwycięstwo w tabeli ligowej.

90'

Koniec spotkania. Mistrz Polski przegrywa 0-2.

89'

Kibice odśpiewują hymn Wisły. Szkoda,że będą cieszyć się z mistrzostwa po tak słabym spotkaniu w wykonaniu ich ulubieńców.

87'

Zmiana w drużynie Polonii. Pietrasiak za Bruno.

86'

Kolejny raz sprawdził umiejętności Pareiki, Adrian Mierzejewski. Estończyk tym razem bez zarzutu.

84'

Zza pola karnego uderzał Cezary Wilk, jednak jak dotąd wszystkie strzały mijają bramkę Gliwy.

83'

Groźna kontra Polonii zakończona niecelnym strzałem Smolarka.

80'

Paljic wrzucił piłkę z lewej strony. Szczupak Genkova i piłka ponownie mija bramkę warszawian.

79'

Wisła nie ma pomysłu na rozmontowanie obrony Czarnych Koszul.

77'

Żółta kartka za faul na Kirmie dla Trałki.

76'

Faulowany Kirm w narożniku pola karnego. Rzut wolny

75'

Małecki ponownie zakręcił obrońcami, lecz strzelił prosto do koszyczka Michałowi Gliwie.

72'

Jirsak strącił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak zabrakło mu do szczęścia kilkudziesięciu centymetrów.

71'

Zarysowuje się przewaga Wisły. Wyśmienity w tym okresie gry jest Małecki.

69'

Małecki zaczarował obrońców Polonii, wyłożył piłkę Genkovowi, a ten strzelił prosto w Gliwę.

68'

Pojedynek siłowy z Gołębiewskim wygrał Chavez. Zdarzenie miało miejsce w polu karnym Wisły, jednak nie było podstaw do podyktowania jedenastki.

66'

Zmiana na szpicy Polonii.

65'

Bardzo bliski strzelenia kontaktowej bramki Genkov, jednak jego strzał był za lekki.

63'

Wolny dla Polonii z około 25 metrów wykonywał Mierzejewski. Jego strzał jedynie obił mur Wisły.

61'

Ostatni raz Polonia Warszawa wygrała z Wisła w sezonie 2001/02. Wszystko wskazuje na to,że dziś powtórzą ten sukces.

59'

Druga połowa toczona jest w iście wakacyjnym tempie.

56'

Małecki strzelał z dystansu, lecz został zablokowany przez Kokoszkę.

54'

Wisła rozgrywa piłkę wszerz boiska, żadnego zagrożenia to nie powoduje.

51'

W dalszym ciągu trybuny pozdrawiają "Magica". Na boisku nic ciekawego się nie dzieje.

51'

W przerwie miała miejsce jeszcze jedna zmiana. Garguła pojawił się na boisku.

50'

Żurawski schodzi z boiska. Krakowscy kibice na pewno zapamiętają jego nazwisko na bardzo długo.

47'

Mynar za Cotre.

45'

Piłka już w grze.

18:01

Piłkarze obu drużyn już na murawie.

17:58

Owacje od kibiców dostają piłkarze futsalowi Wisły, którzy niedawno zdobyli Puchar Polski.

45'

Koniec pierwszej połowy.

42'

Jak tak dalej pójdzie to poloniści popsują smak wieczornego szampana piłkarzom Wisły.

40'

2-0! Bardzo mocny strzał Trałki obok lewego słupka Pareiki był tak precyzyjny, że Estończyk musiał drugi raz wyciągać piłke z siatki.

38'

Dobre przejęcie piłki przez Wilka, podanie do Kirma i ten standardowo... obok słupka Gliwy.

35'

Na środku boiska zderzyli się ze sobą Teodorczyk i Sivakov.

35'

Tosik groźnie szarżował w okolicy pola karnego Wisły, lecz sytuacje uspokoił swoją interwencją Burliga.

34'

Sobolewski minimalnie obok prawego słupka bramki warszawian po wrzutce z rzutu rożnego. Było bardzo groźnie.

31'

Na trybunach słychać "Que sera, sera Wisełka trzy punkty ma.." . Z taką grą Wisły będzie o to bardzo ciężko.

29'

Bliska kolejnego trafienia była Polonia, jednak sytuację w ostatniej chwili wyjaśnił Paljic. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

27'

Polonia nie cofnęła się po bramce. Utrzymuje się przy piłce w środkowej części boiska.

24'

Bramka dla Polonii. Po szybkiej akcji prawą stroną, Smolarek dopełnia formalności strzałem obok prawego słupka Wisły.

21'

Kontuzjowany Melikson nie jest w stanie kontynuować gry. Na plac gry wchodzi Tomas Jirsak

18'

Melikson jest opatrywany na murawie, natomiast Paljic przygotowuje się do wykonania rzutu wolnego z około 30 metrów.

17'

Żurawski wypuszcza prostopadłym podaniem Kirma, ten strzela w długi róg bramki po rykoszecie piłka wypada na rzut rożny. Po wrzutce z rzutu rożnego łądnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Chavez, jednak strzał zablokował jeden z warszawskich obrońców. Pierwszy sygnał dla Polonii, aby oddalili piłkę od swojego pola karnego.

14'

Kolejny znakomity rajd Izraelczyka, zakończony tym razem brutalnym faulem. Rzut wolny nie stworzył zagrożenia pod bramką Polonii.

12'

Mierzejewski dobrym prostopadłym podaniem wypuszcza w bój Teodorczyka, lecz węgierski sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

10'

Melikson w swoim stylu wbiegł w pole karne mijając trzech obrońców, lecz jego podanie nie znalazło adresata.

9'

Mecz rozgrywany jest przy fantastycznym dopingu kibiców Wisły. Panie Donaldzie czy nie chciałby Pan, aby tak było zawsze?

8'

Małecki faulowany w środkowej strefie boiska przez Cotre. Wisła utrzymuje się przy piłce.

6'

Szybki kontratak Polonii, Chavez jednak nie dał szans w pojedynku biegowym Mierzejewskiemu.

4'

Groźnie szczupakiem strzelał Żurawski, piłka minęła bramkę Gliwy.

4'

Strzelał Mierzejewski sprawiając kłopoty Pareice, jednak sędzia odgwizdał rzut wolny dla Wisły po ręce któregoś z piłkarzy Polonii.

2'

Rzut wolny dla Polonii z odległości około 40 metrów.

17:02

Rozpoczynają piłkarze Czarnych Koszul.

16:58

Piłkarze wychodzą na murawę. Zawidnicy Polonii utworzyli szpaler, w ten sposób oddają szacunek trzynastokrotnemu mistrzowi Polski.

16:56

O godzinie 20.30 na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się mistrzowska feta, której tak bardzo nie może doczekać się Robert Maaskant.

16:51

Na ławce rezerwowych krakowskiej drużyny zasiądą dziś: Jovanic, Jaliens, Garguła, Jirsak, Genkov, Rios, Boukhari. Mecz z perspektywy ławki rezerwowych Polonii obejrzą dziś: Przyrowski, Mynar, Pietrasiak, Gancarczyk oraz Gołębiewski.

16:47

Obie drużyny spotykały się ze sobą 59 razy. Zdecydowanie lepszy bilans mają piłkarze Wisły, którzy wygrywali aż 40 razy. Jak będzie dziś? Przekonamy się za ponad dwie godziny.

16:47

Natomiast na murawie trwa wręczanie pucharów zwycięzcom turnieju ''dzikich drużyn''. Puchary wręcza prezes Bogdan Basałaj.

16:45

Zapraszamy do śledzenia naszej MULTIRELACJI i TABELI NA ŻYWO!

16:43

Zarząd klubu zrobił przed meczem niespodziankę swoim kibicom otwierając trzecią trybunę. Dzisiejszy mecz będzie obserwować 24 tysiące kibiców. Trybuny pełne, pogoda piękna, szykuje się prawdziwe piłkarskie święto.

16:41

Dzisiejszy mecz jest bardzo ważny dla Macieja Żurawskiego, który pożegna się z krakowską publicznością. Choć w tym sezonie formą nie zachwycał, kibice Wisły pamiętają jak dużo dobrego zrobił dla klubu. To właśnie podczas gry w Wiśle okrzyknięto go „władcą muraw”.

16:39

Witam Państwa ze stadionu przy ulicy Reymonta gdzie świeżo upieczony mistrz Polski - Wisła Kraków podejmie warszawską Polonię. Relację przeprowadzi Kacper Reński.