FC BarcelonaFC Barcelona
3 : 1
manchester unitedManchester United
94'

Koniec meczu! Barcelona udowadnia, że jest najlepszą drużyną na świecie! Może nawet najlepszą drużyną w historii futbolu!

92'

Ostatnia zmiana w Barcelonie! Affelay za Pedro!

90'

Trzy minuty doliczone. Przy takiej grze Manchester nie ma szans ich wykorzystać na zdobycie dwóch bramek.

88'

Druga zmiana w Barcelonie. Puyol za Alvesa.

86'

Jeden z bohaterów Barcelony opuszcza boisko. Villę zastępuje Keita.

84'

Valdes uprzedza Hernandeza w jednej z nielicznych okazji Manchsteru.

80'

Żółta kartka dla Valencii.

79'

Giggs domagał się karnego za zagranie ręką Villi. Ręka rzeczywiście była, ale przypadkowa.

76'

Scholes za Carrica. Druga zmiana w Manchesterze.

76'

Barcelona kontroluje grę. To wielki wieczór Blaugrany, której tylko kataklizm może odebrać zwycięstwo.

73'

Bezsilny Manchester! Rooney przewraca się przed polem karnym, ale o faulu nie ma mowy.

69'

Nani za Fabio

69'

Manchester na kolanach! Cóż za bramka Villi! Z linii pola karnego wprost w okienko!

68'

Iniesta potężnie, ale prosto w bramkarza! Barcelona zamknęła Anglików w defensywie. Statystyki mówią same za siebie 15 strzałów Barcy, 2 Manchesteru. 8 do 1 w strzałach celnych.

66'

Potężne uderzenie Xaviego sprzed pola karnego. Ileż miejsca miał na 20 metrze. Co robi Manchester?

65'

Cóż to mogła być za bramka. Messi chciał wepchnąć piłkę do bramki z "piętki", jednak na linii bramkowej byli jeszcze obrońcy. W swoim stylu bawi się Barcelona.

63'

Kolejna doskonała okazja Messiego, tym razem skończyło się na rzucie rożnym.

61'

Faul Carricka w środku pola i w efekcie żółta kartka dla pomocnika Manchesteru.

61'

Manchester, podobnie jak w pierwszej połowie, próbuje szybko odpowiedzieć na stratę bramki. Tym razem Barcelona nie zamierza jednak dopuścić do odrobienia strat przez rywali.

60'

Żółta kartka dla Alvesa za faul na Evrze.

54'

Po podaniu Iniesty Messi spokojnie przymierzył z 20 metrów na wprost bramki i mimo interwencji Van der Sara umieścił piłkę w bramce. =

54'

Co się odwlecze to nie uciecze! Leo Messi i jest 2:1!

52'

Ależ szczeście Manchesteru! Najpierw Alves w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza, a następnie dobitkę Messiego jeden z zawodników Manchsteru przeniósł nad poprzeczką!

49'

Rooney przebojem wdarł się w pole karne Barcelony, ale nie poradził sobie z dwoma obrońcami, choć długo utrzymał się przy piłce.

47'

Xavi uderzył sprzed pola karnego, ale po rykoszecie wywalczył tylko rzut rożny.

46'

Początek drugiej połowy! Bez zmian w obu zespołach.

45'

Piękniejszego widowiska nie moglibyśmy sobie w pierwszej połowie wymarzyć. Gra była toczona w szybkim tempie, padły ładne gole i przede wszystkim ciągle czekają nas emocje ! Druga połowa zapowiada się jeszcze lepiej! Zapraszamy za 15 minut!

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę równo z upływem 45 minut! Przerw w grze rzeczywiście niemal nie było.

45'

Przerwa w grze. Na murawie pojawiła się druga piłka.

43'

Messi rozegrał doskonałą akcję z Villą, jednak po ostatnim dograniu zabrakło mu kilku centymetrów by sięgnąć do piłki i umieścić ją w bramce.

42'

Valdes wychodzi przed pole karne i wykopuje daleko zagraną piłkę. Manchester znowu nie potrafi stworzyć akcji, ale na razie jest zabójczo skuteczny.

42'

Xavi - Busquet - Pedro. Niestety ten ostatni nie sięgnął szybko rozegranej piłki na pięć metrów przed bramką. Ładne kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego.

41'

Barcelona atakuje i cały czas utrzymuje się przy piłce. Messi dograł do Pedro, ten za daleko wyszedł z piłką i musiał wycofać do tyłu. Barca na chwilę wypchnięta z pola karnego, wywalczył rzut wolny z 40 metrów.

39'

Uderzenie Iniesty broni Van der Sar. Barcelona stara się jeszcze przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie.

37'

Na bramkę uderzył Iniesta, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

36'

To był pierwszy strzał Manchesteru na bramkę Barcelony! Za to kochamy futbol, za to kochamy Ligę Mistrzów. Tu każdy gra do końca i sytuacja może zmienić się jak w kalejdoskopie w ciągu kilku sekund. Nic nie zapowiadało bramki dla Man U, Barcelona miała miażdżące posiadanie piłki i atakowała, a to Czerwone Diabły zdołały zdobyć bramkę!

34'

Nieprawdopodobne! Rooney zdobywa wyrównującą bramkę! Sam przeprowadził akcję od początku, dograł do Giggsa, który uniknął spalonego, odegrał do tyłu, a Roo zdobył ładną bramkę!

30'

Barcelona cały czas utrzymuje się przy piłce. Manchester nie istnieje. Kolejna akcja ofensywna Barcy kończy się jednak nieudanym dośrodkowaniem czy też strzałem Daniego Alvesa.

28'

Ta bramka musiała paść! Xavi do Pedro, ten wyszedł idealnie w pole karne i przy umieścił piłkę przy prawym słupku. Van der Sar nie drgnął!

25'

Po raz kolejny obrońcy z trudem poradzili sobie z Messim. Manchester trochę uspokoił grę. Barca nie atakuje już z taką regularnością jak kilka minut temu.

23'

Próbuje odpowiedzieć Manchester. Osamotniony w polu karnym Ji-Sung nie zdołał jednak oddać nawet strzału.

22'

Vidic w ostatniej chwili wygarnia piłkę spod nóg Messiemu! Byłaby bramka! Ale cóż to była za akcja rozegrana przez Iniestę!

21'

Barca zdominowała grę! Łatwo dochodzą do sytuacji strzeleckich zawodnicy Barcelony. Villa z pola karnego uderzył wprost w środek bramki i nakrył piłke Van der Sar! Najlepsza okazja w spotkaniu!

20'

Rozkręca się Barcelona. Kolejna ofensywna akcja Blaugrany zakończyła się strzałem Villi sprzed pola karnego. Ładne uderzenie, ale obok słupka.

18'

Messi pokazał swoją magię! Minął 4 piłkarzy i zagrał do Pedro, jednak ten uprzedzony przez Vidicia!

17'

Iniesta przeholował piłkę kilkanaście metrów i zagrał prostopadle do Pedro. Ten jednak nie zdążył do piłki i ta wyszła za linię końcową.

15'

Barcelona w końcu zagrała tak, jak nas do tego przyzwyczaiła. Zamknęła Manchester w polu karnym, rozgrywając piłkę w obrębię okolic "szesnastki". W końcu Iniesta wrzucił piłkę na 5 metr, a tam Pedro z pierwszej piłki uderzył obok bramki!

14'

Kompletnie nieudane prostopadłe zagranie Villi. Zupełnie do nikogo i od bramki Van der Sar.

13'

Raz po raz Barcelona zmuszona wycofać piłkę do Valdesa. Stwarza to sporo nerwowości w defensywie.

12'

Więcej przy piłce teraz Barcelona, jednak wypychają ją z własnej połowy Anglicy. Z wymiany krótkich podań Barcy niewiele wynika.

11'

W końcu zaatakowała Barca. W efekcie Villa wywalczył rzut rożny. Ten jednak rozegrany źle.

10'

Giggs ładnie zagrał w uliczkę do Hernandeza, jednak Pique z Valdesem zdołali wybić piłkę. Było jednak bardzo groźnie.

8'

Długa piłka do Rooneya i odważnym wyjściem uprzedza go Valdes.

7'

Wydawało się, że Carrick doskonale zagrał piłkę w pole karne do Hernandeza, ale ten po raz kolejny na spalonym. Nie zmienia to faktu, że Barcelona, niebywałe, nie oddała jeszcze strzału na bramkę Van der Sara!

6'

Na spalonym Hernandez. Wcześniej czyściutko zawodnicy ManU odebrali piłkę Messiemu.

5'

Barcelona ma problemy z przebiciem się pod pole karne Manchesteru. Na razie bezradny Messi i koledzy. Niespodziewanie zaczęło się to spotkanie!

3'

Kolejny atak Manchesteru, tym razem przerwany przed polem karnym. Na razie Anglicy dominują na boisku.

1'

Pierwsza akcja w wykonaniu Anglików. Po wymienieniu kilku podań w pole karne do Hernandeza wrzucał Rooney. Zrobił to jednak za mocno i piłkę złapał Valdes.

1'

I pierwszy gwizdek sędziego! Rozpoczął Manchester!

20:44

W bardziej ofensywnym zestawieniu oczywiście Barcelona, to ona uznawana jest za faworyta i to ona zapewne będzie atakować. Żelazna defensywa Manchesteru ma jednak za zadanie nie dopuścić do straty bramki!

20:42

I wychodzą już na boisko obie jedenastki! Na boisku jest obecnie ponad 500 milionów Euro! A na Wembley po raz ostatni w tym sezonie rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

20:40

Obie jedenastki już gotowe do wyjścia na boisko. Ogromna adrenalina rozpiera zawodników obu zespołów. Najpierw jednak na stadion wniesiony został Puchar Ligi Mistrzów.

20:37

Dzisiaj w finale spotykają się najbardziej utytułowane zespoły ostatnich lat, a zarazem obecni mistrzowie swoich krajów. Jakby tego było mało, Manchester do finału doszedł bez porażki, natomiast Barcelona tylko raz schodziła z boiska pokonana. To właśnie Blaugrana strzeliła najwięcej goli spośród wszystkich uczestników tegorocznej edycji najważniejszego z europejskich pucharów, z kolei Red Devils najlepiej bronili dostępu do swej bramki.

20:35

Zwycięzca finału zarobi 9 mln euro, pokonany "tylko" 5 mln. To i tak tylko kropla w morzu zysków, jakie występy w CL przyniosły obu zespołom. Dzisiaj najważniejszy jest jednak tytuł i sława, a nie pieniądze, których zawodnicy obu zespołów i tak mają w brud.

20:30

Znamy już składy obu zespołów! W składach obu drużyn nie zabrakło największych gwiazd. Z jednej strony cudowne dziecko Barcelony, Leo Messi, na przeciw Wayne Rooney, angielski "biały Pele". Który dziś okaże się lepszy?

20:28

Najlepsza obrona i najlepszy atak, mistrz Anglii i mistrz Hiszpanii, sześciokrotni triumfatorzy Pucharu Mistrzów spotykają się na Wembley by rozstrzygnąć, która drużyna osiągnęła perfekcję. Czy można wymarzyć sobie lepsze zakończenie sezonu w Europie?

20:26

Witamy w relacji ze spotkania, które elektryzuje cały piłkarski świat. Pojedynek FC Barcelony z Manchesterem United podzieliło kibiców na całym świecie na dwa obozy - wyznawców boskiej Barcelony i fanatyków żelaznego Manchesteru United! Kto zwycięży dziś na wspaniałym stadionie Wembley? Początek finału Ligi Mistrzów już za dwadzieścia minut!