Korona KielceKorona Kielce
2 : 3
lechiaLechia Gdańsk
90'

Koniec spotkania! Korona przegrywa wygrany mecz z Lechią 2:3. Goście w ciągu dwudziestu minut zdobyli trzy bramki i wpędzili w nerwowość zawodników Korony, do których coraz wyraźniej zbliża się widmo spadku z ekstraklasy. A miały być w Kielcach Puchary, do których wciąż dzięki dzisiejszemu zwycięstwu aspiruje Lechia... Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne relacje.

90'

90'

Zmarnowany rzut rożny dla Korony, jednak gospodarze dalej w ataku.

90'

Arbiter dolicza pięć dodatkowych minut. Korona, która prowadziła 2:0 w ciągu 20 minut straciła trzy bramki i widmo spadku coraz wyraźniej zbliża się do Kielc.

90'

Sensacja w Kielcach. Trzecia bramka dla gości, strzelcem gola Paweł Nowak

87'

Dramatyczna końcówka meczu w Kielcach, przy pustych trybunach goście zdobyli bramkę wyrównującą i znów niemożliwe stało się możliwe. Stały scenariusz w meczu Korony, w którym gospodarze po strzeleniu bramki i prowadzeniu przez większość meczu tracą ważne punkty w końcówce.

85'

Łukasz Surma na pięć minut przed końcem meczu zdobywa wyrównujące trafienie. Pięć minut szans na zmianę rezultatu dla obu drużyn.

84'

Boisko opuszcza kontuzjowany Vuković.

82'

Większość z blisko sześciotysięcznej publiczności opuściła stadion Korony. Mecz dokończony zostanie przy prawie pustych trybunach.

81'

Protest kibiców Korony przeciw decyzji Premiera o zamknięciu stadionów za ostatnie wybryki chuligańskie. Odwróceni plecami do murawy kibice Korony wzywają do opuszczenia trybun stadionu przez resztę kibiców. Najzagorzalsi fani opuszczają stadion przy Ściegiennego.

78'

Łukasz Surma z 25 metrów sprawdza czujność Małkowskiego

77'

Dobre dośrodkowanie Ediego , jednak na miejscu obrońcy Lechii

75'

Kolejna zmiana w zespole Lechii na placu gry pojawia się Bajić.

73'

Po stracie bramki, nerwowość wkradła się z szeregi gospodarzy. W Kielcach zapowiada się więc emocjonująca końcówka, w której każda z drużyn walczyć będzie o korzystny dla siebie rezultat.

71'

Boisko opuszcza strzelec drugiej bramki dla Korony - Andrzej Niedzielan.

70'

Błąd arbitra piłka po strzale Ediego trafia w rękę obrońcy Lechii, jednak arbiter nakazuje grać dalej.

69'

Boisko opuszcza Grzegorz Lech, jego miejsce zajmuje Edi Andradina.

67'

Po strzale Nowaka piłka odbija się od Hernaniego i goście cieszą się z bramki kontaktowej.

66'

Uderzenia próbuje nawet Stano, ale jego strzał z narożnika pola karnego mija światło bramki Lechii .

65'

Golański do Korzyma i rzut rożny dla atakującej Korony.

62'

Kartka tym razem dla Macieja Korzyma.

62'

Coraz wyraźniejsza przewaga Korony. Lechia wyraźnie bez pomysłu na przeciwstawienie się dobrze dysponowanym w dniu dzisiejszym podopiecznym trenera Sasala. Na niespełna pół godziny do zakończenia meczu nic nie wróży innego rezultatu niż zwycięstwo Korony.

60'

Niedzielan znów sam na sam z Kapsą. Kandydat na króla strzelców ekstraklasy nie wykorzystuje jednak kolejne dogodnej okazji

59'

Tym razem Golański do Lecha, którego ubiegł Kapsa.

57'

Jovanović blisko podwyższenia prowadzenia, z trudem piłkę łapie Kapsa.

55'

53'

Ukarany kartką Niedzielan, który niezgodnie z regulaminem zdaniem arbitra świętował zdobycie bramki.

53'

Doskonała akcja Korony, dobre podanie do Niedzielana i ten podwyższa prowadzenie dla Korony. 2:0

52'

Udany przechwyt Stano i Korona rozpoczyna atak na bramkę Kapsy.

49'

Lech zbyt mocno do Korzyma, udana interwencja Kapsy.

47'

Traore minimalnie obok słupka bramki Małkowskiego po strzale z rzutu wolnego.

46'

Drugą odsłonę rozpoczynają goście.

45'

Już za moment skończy się przerwa w meczu w Kielcach. Piłkarze obu ekip pojawiają się na boisku i rozpoczną grę o zmianę rezultatu

45'

Koniec pierwszej, ciekawej części gry. Korona po golu Jovanovića z 25 minuty prowadzi z Lechią prezentując się przy tym lepiej na boisku. Goście z Gdańska po dobrym pierwszym kwadransie wyraźnie cofnęli się do obrony. Zapraszamy na krótką przerwę, po której wracamy do relacji.

45'

Ostatnia minut a pierwszej części gry rozpoczęta.

43'

Niepilnowany Traore głową obok bramki Małkowskiego

42'

Golański wywalczył kolejny rzut rożny dla Korony.

39'

Buval leży na murawie, zawodnikowi Lechii potrzebna pomoc medyczna, chwilowa przerwa w grze .

35'

Vuković wysoko ponad bramką Kapsy, rozpoczyna bramkarz gości.

34'

Rzut wolny z ok 20 metrów dla Korony po faulu na aktywnym Niedzielanie.

32'

Tym razem centymetrów brakło Korzymowi, w dalszym ciągu widoczna przewaga gospodarzy.

29'

Szansa na bramkę wyrównującą dla Lechii, strzał Andriuskeviciusa zablokowany przez obrońców gospodarzy .

27'

27'

Ciekawe jak zmieni się obraz gry po strzeleniu bramki przez Koronę, póki co gospodarze dalej w ataku, rozpędzona na początku Lechia zwalnia z każdą upływającą minutom.

25'

Bramka dla Korony, rzut rożny z lewego narożnika , piłka na głowę Jovanovića i bezradny Kapsa odprowadza piłkę wzrokiem. 1:0

22'

Pierwszy fragment meczu bardzo wyrównany, to Lechia lepiej zaczęła, Korona rozkręca się z minuty na minutę i stwarza groźniejsze akcje pod bramką gości. Gdyby celniej uderzali Korzym z Niedzielanem to Korona powinna prowadzić już 2:0.

20'

Niedzielan do Korzyma , ten uderza równie mocno jak niecelnie, jęk zawodu na trybunach dalej 0:0

18'

Gdyby sędzie nie odgwizdał spalonego Niedzielan po raz kolejny stanąłby oko w oko z Kapsą, rzut wolny dla gości.

15'

Ładna akcja Korony i Maciej Korzym minimalnie niecelnie uderza na bramkę Kapsy.

14'

Kolejny raz Buval dośrodkowuje w pole karne Małkowskiego, jednak bramkarz gospodarzy na posterunku.

13'

Korona w ataku bardzo aktywny na początku spotkania Grzegorz Lech konstruuje akcję prawą stroną boiska.

7'

Buval podbiega do Małkowskiego i zmusza kieleckiego bramkarza do wybicia piłki na aut, chwilę później kolejne niedokładne zagranie Korony

4'

Wspaniała okazja Korony, Niedzielan sam na sam z Kapsą, ale górą bramkarz gości.

4'

Początek spotkania i dwa szarpnięcia Lechii , która zapewne nie będzie w tym meczu ograniczać się do obrony.

1'

Rozpoczynają gospodarze

20:42

Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiadają Szamotulski, Markiewicz, Bąk, Puri, Da Silva, Tataj i Edi Andradina. Do dyspozycji trenera Kafarskiego pozostają Małkowski, Airapetian, Bajić, Kożans, Bąk, Zejglić oraz Poźniak. Spotkanie rozpocznie się za niespełna pięć minut. Piłkarze obu jedenastek za moment wybiegną na murawę i rozpoczną zmagania o ligowe punkty.

20:39

Ze stadionu przy ulicy Ściegiennego wita Państwa Paweł Zatorski. Zapraszam na relację z meczu pomiędzy Koroną Kielce a Lechią Gdańsk. Korona walczy o pierwsze zwycięstwo na własnym obiekcie od 16 października 2010. Gdańska Lechia po ostatniej porażce 0 : 3 z Wisłą Kraków będzie chciała udowodnić, że w dalszym ciągu liczy się w walce o europejskie puchary.