1 : 1
93'

Koniec spotkania! Górnik ostatecznie zremisował z Legią 1:1!!

93'

GOOOOOLLL!!! Sikorski doprowadza do wyrównania!!! Fatalny błąd Skaby, który w niewytłumaczalny sposób odbił przed siebie strzał Jeża!!

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Kartką ukarany Banaś.

89'

Ostatnia zmiana w Legii: Rybus za Radovicia.

87'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Bembena z prawej strony.

85'

Szarpana gra z obu stron. Górnik jeszcze próbuje, ale nie może dojść do sytuacji strzeleckiej.

83'

Żółta kartka dla Rzeźniczaka za faul od tyłu na Sikorskim.

82'

Vrdoljak górą w pojedynku o piłkę z Sikorskim. Spokojnie prowadzi grę Legia.

80'

Radović wystawił piłkę do pustej bramki Kucharczykowi, który... przeniósł futbolówkę 2 metry nad bramką!

78'

Desperacka próba przelobowania Skaby w wykonaniu Banasia. Bez problemu wyłapał piłkę bramkarz legionistów.

77'

Aleksandra Kwieka zastępuje Gabriel Nowak.

75'

Kucharczyk za Hubnika.

73'

Górnik nieco odważniej stara się zaatakować gości. Teraz faulowany w środku pola był Przybylski.

71'

Dla odmiany groźnie było pod bramką Skaby. Po rzucie rożnej do strzału doszedł Banaś, jednak jego uderzenie ugrzęzło w gąszczu nóg defensorów Legii.

70'

Legia cały czas rozgrywa piłkę na połowie Górnika. Podopieczni Adama Nawałki są całkowicie bezradni.

68'

Na boisko wchodzi Alejandro Cabral. Schodzi zmęczony Żyro.

66'

Potężne uderzenie z dystansu Radovicia. Nad poprzeczką.

62'

Bemben ostro potraktował Radovicia.

61'

Pachniało tą bramką od długiego czasu...

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! JAKUB WAWRZYNIAK WSPANIAŁYM UDERZENIEM GŁOWĄ POKONAŁ STACHOWIAKA! DOBRE PODANIE Z RZUTU ROŻNEGO MIROSLAVA RADOVIĆA!!!

56'

Wodecki zastępuje Pietrzaka.

54'

Fantastyczna obrona Stachowiaka, który jakimś cudem wyciągnął główkę Vrdoljaka!

53'

Płaskie uderzenie z dystansu Gola otarło się jeszcze o stopę Hubnika i opuściło plac gry.

52'

Jeż zastępuje Gierczaka.

50'

Bardzo dobrze zaczęła drugą połowę Legia. Gospodarze mają wyraźne problemy by wyjść z własnej połowy.

48'

Dośrodkowanie Rzeźniczaka trafiło wprost na głowę Hubnika, którego uderzenie zatrzymało się na słupku! Po zamieszaniu w polu karnym piłka z powrotem trafiła do Rzeźniczaka, który kropnął potężnie pod poprzeczkę, lecz Stachowiak wybił piłkę na róg.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę. Miejmy nadzieję, że zobaczymy bramki.

21:41

Pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando Legii Warszawa. Trener Górnika, Adam Nawałka wieloma roszadami w składzie bardziej zaskoczył swoich zawodników, niż dzisiejszych rywali.

46'

Strzał Sikorskiego był ostatnią akcją w pierwszych 45 minutach, tuż po tym Hubert Siejewicz zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

46'

Daniel Sikorski bardzo niecelnie uderzał z dystansu, z 30 metrów. Piłka powędrowała wysoko nad bramką. A mogli rozegrać tą akcję lepiej, w obronie Legii było tylko dwóch zawodników.

43'

Kolejna okazja dla Legionistów, po faulu na Michale Hubniku.

41'

Po rzucie rożnym do strzału doszedł Ivica Vrdoljak, próbował przewrotką, ale przeszkadzał mu Wawrzyniak. Taki strzał nie mógł sprawić większych problemów bramkarzowi gospodarzy.

40'

Z rzutu wolnego z 25 metrów Ariel Borysiuk oddał przepiękny strzał tuż pod porzeczką bramki Adama Stachowiaka. Ten jednak zażegnał niebezpieczeństwo wspaniałą interwencją.

37'

Portugalczyk Manu oddał najgroźniejszy strzał dla Legii Warszawa, z 30 metrów. Adam Stachowiak miał ogromne problemy, dlatego też interweniował na raty.

34'

Radović i Rzeźniczak rozgrywali akcję na prawej flance, jednak fatalne podanie Radovića zakończyło akcję.

31'

Zdecydowanie częściej przy piłce Legia po pierwszych dwóch kwadransach.

29'

Świetnie dośrodkowywał Mariusz Magiera z lewego skrzydła, jednak żaden z napastników nie doszedł do strzału.

27'

Piłkarze Górnika krótko rozegrali piłkę po rzucie wolnym, ale po kilku podaniach ponownie strata. Kolejną akcję przeprowadza Legia.

24'

Z ostrego kąta uderzał Manu z 6 metrów, jednak za bardzo się odchylił i piłka poleciała nad porzeczką.

23'

Daniel Sikorski faulował Marcina Komorowskiego podczas walki o górną piłkę.

21'

Akcja Radovića i Rzeźniczaka skutecznie zablokowana przez obrońców Górnika.

20'

Ostre starcie Hubnika z Danchem. Piłkarz Górnika faulowany. Gospodarze rozpoczynają rzutem wolnym i rozgrywają piłkę na połowie Legii.

17'

Inicjatywa znów po stronie Legii, która często przejmuje piłkę stosując pressing na połowie przeciwnika.

15'

Indywidualna akcja Żyro. Żaden z obrońców Górnika nie dopadł do niego, a piłkarz Legii był już niemal na lini pola karnego. Strzelił bardzo mocno, ale piłka przeszła pół metra nad poprzeczką.

13'

Tymczasem doskonała sytuacja dla Legii! Błąd obrońcy Górnika, który podał piłkę wprost pod nogi Michała Żyro. Ten dobrze wystawił piłkę na strzał Hubnikowi, ale Czech nie trafił w światło bramki.

11'

No proszę. Górnik oddał od pierwszej minuty inicjatywę gościom, ale jak już zaatakował to bardzo groźnie. I teraz obraz gry się odwraca.

10'

Poprzeczka i.... druga poprzeczka! Mariusz Magiera strzelał z 30 metrów bezpośrednio z rzutu wolnego. Zasnął w bramce Skaba i piłką odbiła się poprzeczki. Akcja trwała dalej, Kwiek z prawej strony dośrodkował i piłka znów musnęła poprzeczkę. Legia ma farta.

9'

Na trybunie Górnika poruszenie. Kibice schodzą z sektora. Będzie pewnie protest wymierzony w stronę rządu.

7'

Kontratak Górnika. Powalczył o piłkę ze stoperami Legii Sikorski. Wywalczył rzut z autu.

6'

Fantastycznie przyjął piłkę w środku pola Gierczak i pomknął na bramkę Skaby. Ale błąd Vrdoljaka naprawił Borysiuk. Przy piłce Legia.

4'

Po dośrodkowaniu Kwieka, piłkę wybili obrońcy, ale na 20. metrze doszedł do niej Rafał Pietrzak. Uderzył odważnie z woleja, ale bardzo, bardzo nieskutecznie.

3'

Piotr Gierczak faulowany przez Rzeźniczaka. Pierwsza akcja Górnika powstrzymana w niesportowy sposób.

2'

Świetnie interweniował w tej sytuacji Adam Banaś, który notuje dziś 50. występ w Ekstraklasie.

2'

Żyro jednak gra na lewym skrzydle. Po jego akcji mogło być groźnie, ale do piłki w polu karnym nie doszedł Radović.

1'

Kibice Górnika prezentują sektorówkę "ULTRAS" i flagi na kiju. Ładna oprawa.

1'

Legioniści od pierwszej sekundy ruszyli z ostrym pressingiem. Wywalczyli piłkę i są na połowie rywala.

1'

Rozpoczęli Górnicy.

20:49

Maciej Skorża znów zamieszał w składzie. W składzie jest Żyro i Hubnik - Legia zagra dwoma napastnikami? To nie zdarzało się często.

20:48

Mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem, najpewniej z powodu transmisji telewizyjnej.

20:47

Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko.

20:34

Górnik Zabrze jest niepokonany na własnym boisku od ośmiu spotkań. W tym okresie nie strzelili bramki tylko w ostatnim meczu z Lechią Gdańsk.

20:24

Legia Warszawa w tym roku jeszcze nie zwyciężyła w Ekstraklasie w tym roku, ostatni raz ten wyczyn udał się drużynie Macieja Skorży 26 listopada ubiegłego roku z Polonią Bytom 1:0. Czy Górny Śląsk okaże się po raz kolejny szczęśliwy dla Legionistów? Przekonamy się za trzy godziny.

20:18

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Hubert Siejewicz z Białegostoku, na liniach pomagać mu będą Konrad Sapela oraz Radosław Siejka, natomiast sędzią technicznym będzie Tomasz Radkiewicz.

20:15

Rozgrzewka przeprowadzana jest przy akompaniamencie orkiestry dętej, pod przewodnictwem Henryka Mandrysza.

20:10

W wyjściowej jedenastce zabrakło miejsca dla: Sebastiana Nowaka, Mariusza Jopa, Marcina Wodeckiego, Mateusza Zachary, Gabriela Nowaka, Roberta Jeża, Michala Gasparika po stronie gospodarzy, oraz Marijana Antolovića, Artura Jędrzejczyka, Tomasza Kiełbowicza, Michała Kucharczyka, Alejandro Cabrala, Macieja Rybusa i Felixa Ogbuke po stronie gości.

20:05

Dzisiejsze spotkanie 20 lat temu elektryzowałoby całą Polskę, dziś jest to spotkanie beniaminka Ekstraklasy z drużyną, która została pokonana aż 11 razy. Nie przeszkadza to jednak obu drużynom w tym, aby walczyć o miejsce na podium. Wszystko dzięki spłaszczonej tabeli.

19:58

Pierwsi na rozgrzewkę wyszli bramkarze gospodarzy.

19:55

Już za 50 minut na boisku przy ulicy Roosevelta wybiegną jedenastki Górnika Zabrze i Legii Warszawa. Relację przeprowadzał będzie Paruyr Tovmasyan. Serdecznie zapraszam!!!