4 : 1
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
1. połowa2 : 1
23:20

No cóż, Schalke było gorszą drużyną, ale mi szkoda najbardziej Raula i Neuera. Raul chciał zagrać w finale, a Neuer po wpuszczonych 6 golach w dwumeczu nie będzie już tak chwalony jak poprzednio :(. Według mnie finał będzie znacznie ciekawszy niż zapowiadano. Przed meczem ManU z Schalke 90% expertów obstawiało, że jak będzie finał ManU-Barcelona to Katalończycy wygrają bez problemu, a tu taki wynik i to jeszcze grając rezerwami. To tylko znak, że finał nie będzie jednostronny jak przypuszczano. Według mnie za rok, może 2,3 Arsenal będzie rządził w Europie i Real Madryt, ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam ;

22:43

W finale zmierzy się Manchester z Barceloną, tak samo jak w roku 2009. Guardiola zapowiada jednak, że tegoroczny finał będzie inny niż wtedy.

22:39

Jak zdążyliśmy zauważyć rewanż pomiędzy tymi drużynami był tylko formalnością. Czerwone Diabły nie dały szans rywalom gromiąc Schalke 4:1. Warto zwrócić uwagę na to iż Manchester występował w tak zwanym drugim garniturze. Na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi, którzy pokazali 100% sowich umiejętności.

93'

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. MANCHESTER AWANSUJE DO FINAŁU LIGI MISTRZÓW!

93'

Klaas-Jan Huntelaar stara się przerzucić piłkę na drugą stronę, jednak zagranie jest niedokładne i ląduje w rękach Van der Saara.

91'

Z woleja uderza Evra jednak po jego strzale wznawiać będzie golkiper Górników.

90'

Na sam koniec spotkania Owen oddaje świetny strzał po wcześniejszym ograniu obrońcy.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

89'

Przed nami ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Edu oddaje strzał z dystansu jednak piłka mija w bezpiecznej odległości bramkę Van der Saara.

88'

Będzie kolejny rzut rożny po wcześniejszym słabym rozegraniu. Raul próbuje wrzutki jednak trafia w rękę Valencii. O karnym nie może być mowy, gdyż Kolumbijczyk znajdował się zbyt blisko, aby inaczej interweniować.

86'

Schalke nie rezygnuje jeszcze z gry. Edu szarżuje na bramkę Edwina jednak zostaje powstrzymany przez Evansa. Rzut rożny.

85'

Kolejna szansa dla Manchesteru. Nani zagrywa w pole karne do Evry, który szybko oddaje piłkę z powrotem, jednak Portugalczyk jest już na spalonym.

84'

Mimo bardzo niekorzystnego rezultatu, Raul łapie szybko piłkę i wrzuca ją z rzutu rożnego. Zagranie kończy się na rękach Van der Saara.

83'

Owen zagrywa wydawałoby się idealną piłkę na stronę do Valencii, jednak podanie przerwane zostaje przez Papadopoulosa.

82'

Uchida stara się dośrodkować w pole karne, jednak jego podanie zostaje przerwane przez Evansa.

81'

Klaas-Jan Huntelaar strzelił gola, jednak nie został on uznany. Holender był na spalonym.

81'

Ze środka pola zostaje zagrana długa piłka. W sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Valencia jednak Neuer wychodzi z bramki i wybija futbolówkę na drugą połowę.

77'

Zaraz po swoim wejściu na boisko, Owen znajduje się dogodnej sytuacji do strzelenia gola, jednak został złapany w pułapkę ofsajdową.

76'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Boisko opuszcza asystujący przy golu Andersona Berbatov. Na ataku będzie grał teraz Owen.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kolejna bramka Andersona! Valencia zagrywa wzdłuż pola karnego do Berbatova, który wbiega z piłką w pole karne i zagrywa do niekrytego Andersona. Brazylijczyk uderza do pustej bramki! 4:1!

74'

Ostatnią zmianę przeprowadza szkoleniowiec Górników. Zmęczony Farfan opuszcza boisko, a na murawie pojawia się młodziutki Matip.

72'

Zaraz po zdobytym golu Ferguson przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Scholesa pojawił się Fletcher.

72'

GOOOOOOOOOOOOOL! Nani popisuje się umiejętnościami dryblingu, mija obrońcę i zagrywa na 7. metr do Andersona. Pomocnik początkowo gubi piłkę, ale się poprawia i w pół leżąc trafia do bramki tuż przy słupku! 3:1! Schalke nie ma już szans!

70'

GOOOOOL! A jednak nie! Smalling znajdował się na pozycji spalonej. Bramka nie została zaliczona.

69'

Szkoleniowiec Schalke przeprowadza ofensywną zmianę i w miejsce Howedesa na murawie pojawia się powracający do zdrowia Klaas-Jan Huntelaar.

68'

O'Shea zagrywa na stronę do Valencii, który próbując przejść dwóch obrońców Schalke wywalcza rzut rożny.

66'

Atakom gości brakuje boiskowych jaj. Niemal każda ich próba ofensywnej akcji kończy się przechwytem. Wzdłuż linii rozgrzewa się Vidic.

65'

Schalke ponownie stara się atakować, jednak nie przynosi to nic dobrego oprócz polepszenia statystyki posiadania piłki.

64'

Farfan egzekwuje rzut rożny, po którym do ataku przechodzi Manchester. Evra znajduje się w polu karnym i stara się zagrać górną piłkę do któregoś z kolegów, jednak jego podanie trafia na głowę Uchidy.

63'

W zamieszaniu pod polem karnym gości dobrze odnajduje się Berbatov, który podaje do Gibsona. Irlandczyk stara się jeszcze zagrać do Naniego, jednak zagranie jest za mocne.

62'

Schalke mozolnie buduję swoją kolejną akcję. Na decydujące podanie decyduje się jeden z pomocników, jednak jest już za późno Farfan jest na spalonym.

60'

Nieco kombinacyjne wykonanie rzutu wolnego przez Manchester, jednak Gibson znajduje się w trudnej pozycji do oddania strzału i wycofuje piłkę do obrony.

59'

Do gry wprowadzony zostaje Patrice Evra, zmieniając Rafaela da Silvę. Ferguson wykorzystuje pierwszą zmianę.

57'

Escudero fauluje w środku pola. Arbiter karze go żółtą kartą, gdyż jest to jego kolejny faul.

56'

Goście ponownie próbują coś zdziałać w ofensywie jednak brakuje im dokładności.

55'

Po składnej akcji Manchesteru, bardzo silny i dobry strzał oddaje Anderson, jednak Neuer popisuje się fenomenalną interwencją.

54'

Po wrzuceniu futbolówki z rzutu rożnego trafia ona do Naniego, który próbuje strzału przewrotką, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

53'

John O'Shea próbuje wrzutki. W porę interweniuje Escudero i wybija na rzut rożny.

46'

Do gry wprowadzony został Edu, zmieniający Alexandra Baumjohanna.

51'

Dobry kontratak Manchesteru, jednak dobrze spisuje się defensywa Schalke i będzie rzut rożny dla Czerwonych Diabłów.

50'

Schalke ponownie próbuje ataku pozycyjnego, który zostaje zakończony strzałem Farfana. Górnicy domagają się karnego, ale sędzia wskazuje na korner.

47'

Rzut wolny dla Schalke, wykonany zostaje przez Farfana, jednak uderza on w mur.

46'

Piłkarze ponownie znajdują się na murawie, rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:35

Cieszy dość spora ilość goli w pierwszej części spotkania. Możemy być również zadowoleni z postawy graczy Schalke, którzy mimo niekorzystnego rezultatu strzelili gola na 2:1 i mamy nadzieję, że nie odpuszczą do końca meczu. Jak na razie wynik dwumeczu brzmi 4:1 dla Manchesteru.

45'

Po dość statycznej grze obu drużyn w ostatnich dwóch minutach, sędzia kończy pierwszą połowę. Zapraszamy po 15 minutach.

45'

Podanie Raula zostaje przerwane, a sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej części spotkania.

44'

Trwa ostatnia minuta pierwszej połowy, Rafael fauluje Jurado i Schalke ma szansę na wyrównanie. Do piłki podchodzi Raul.

42'

Farfan próbuje ograć rywala, traci piłkę i Manchester wychodzi z kontrą, która szybko zostaje zatrzymana przez bocznego obrońcę Schalke.

41'

Piłkarze Manchesteru grają co raz ostrzej. Arbiter nie będzie pozwalał na taką grę i po raz kolejny karze gracza gospodarzy.

39'

Papadopoulos stara się przerzucić piłkę na drugą stronę boiska, jednak jego zagranie jest za mocne i ląduje po za liną boczną boiska.

38'

Kiepskie wykonanie i piłka wychodzi na aut.

38'

Farfan uderza prosto w mur, mamy rzut rożny.

37'

Po przepychance w murze arbiter decyduje się na pokazanie kartki Scholesowi.

36'

Bardzo niebezpiecznie zagrywa Darron Gibson, za co zostaje ukarany żółtym kartonikiem. Szansa dla Schalke z rzutu wolnego!

35'

Blisko kolejnego gola jest Nani, jednak po położeniu bramkarza trafia w obrońcę!

34'

GOOOOOOL, MAMY BRAMKĘ DLA SCHALKE. Bo zamieszaniu w pole karne, piłka wpada pod nogi Jurado, który idealnie strzela do siatki obok słupka! Mamy już 2:1!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po świetnym rozegraniu wrzutu z autu, piłka trafia pod nogi Darrona Gibsona, który bardzo silnym strzałem uderza prosto w bramkarza, Neuer popełnia fatalny błąd i piłka po odbiciu od jego ręki wpada do siatki! Mamy już 2:0! Czy będzie więcej?!

29'

Nani ponownie próbuje swoich sztuczek, tym razem obrońcy się połapali. Chwilę później O'Shea nieprzepisowo zatrzymuje rywala.

28'

Jurado marnuje idealną szansę na wyrównanie. Jego podanie zostało zatrzymane przez obrońcę Manchesteru.

27'

Schalke stara się odpowiedzieć na tą bramkę, jednak ich wrzutki pozostawiają wiele do życzenia. Tym razem próbował Uchida.

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po kolejnym niedokładnym zagraniu gości, Manchester wyprowadza kontrę. Gibson świetnym podaniem otwiera drogę do bramki Valencii, który nie marnuje tej sytuacji! 1:0! Czy to już koniec szans Schalke na finał?!

24'

Błąd pomocników gości i Manchester wyprowadza kontrę. Gibson zagrywa niedokładnie do Berbatova i do piłki dopada Nani, który swoim dryblingiem wywalcza rzut rożny.

23'

Kyriagos Papadopoulos fauluje po raz kolejny. Sędzia ostrzega go, iż kolejne takie zagranie zakończy się żółtą kartką.

21'

Berbatov wchodzi z piłką w pole karne i stara się zagrać piłkę na 5. metr. Defensywa gości nie zawodzi i mamy kolejny rzut rożny.

20'

Valencia próbuje dryblować i zostaje faulowany. Nani zagrywa jednak na 16 metr gdzie nie ma nikogo.

19'

Baumjohann zagrywa piłkę w pole karne, jednak dzięki dokładnemu kryciu piłka ponownie znajduje się w rękach bramkarza.

18'

Schalke nie decyduje się na szybkie ataki, Królewsko-Niebiescy starają się zaskoczyć gospodarzy atakami pozycyjnymi.

17'

Pomocnicy Schalke popełniają błąd w środku pola, który zostaje naprawiony przez jednego z defensorów ,piłka ląduje na aucie.

16'

Schalke próbuje atakować, ale żeby pokonać Edwina van der Saara potrzeba dokładniejszych wrzutek. Futbolówka ponownie w rękach bramkarza.

16'

Trzeci rzut rożny rozgrywali gracze Manchesteru, jednak po wrzuceniu piłki faulowany był golkiper ekipy z Niemiec.

15'

Podwójny wślizg prezentują nam zawodnicy gości. Sędzia odgwizduje faul.

14'

Uchida fauluje rywala na połowie gospodarzy.

13'

Pierwszy rzut rożny dla Schalke. Krótkie rozegranie i Jurado zagrywa prosto w ręce Van der Saara.

12'

Bardzo ładną sztuczkę prezentuje nam Berbatov, jednak chwilę później niedokładnie zagrywa. Stracona szansa na gola.

11'

Przy bocznej linii rozgrzewają się już rezerwowi. Gibson póki co schodzi za linię, ale prawdopodobnie wróci zaraz do gry.

10'

Na boisku leży Darron Gibson. Podczas swojej interwencji został trafiony butem w brzuch.

9'

Rafael stara się wrzucić piłkę, jednak po rykoszecie piłka ląduje w rękach Neuera.

7'

Schalke skrzętnie konstruuje swoją akcję. Po długiej wymianie piłki w środku pola, strzał z dystansu oddaje Farfan. Piłka mija bramkę.

5'

Nani popisuje się swoimi umiejętnościami dryblingu, mija dwóch obrońców Schalke i oddaje strzał. Piłka wychodzi na rzut rożny.

3'

Walka o piłkę na połowie Schalke. Gibson próbuje się przedrzeć, jednak zostaje powstrzymany przez obrońcę Górników.

2'

Papadopoulos fauluje w środku pola Andersona. Sędzia odgwizduje rzut wolny.

1'

Pan Pedro Proenca gwiżdże po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że to będzie emocjonujące widowisko!

20:42

Piękna "kartoniada" na Old Trafford.

20:41

Zawodnicy znajdują się już w tunelu. Mecz rozpocznie się za 4 minuty. Liczymy na emocjonujący spektakl.

20:29

Na boisku od pierwszych minut pojawi się powracający do zdrowia Benedikt Howedes. W drużynie Manchesteru na pozycji Fabio da Silvy zagra jego brat Rafael. Spotkanie rozpocznie się za 15 minut!