Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
0 : 2
manchester unitedManchester United
93'

Koniec spotkania. Manchester zasłużenie pokonał Schalke 2:0. Bohaterem Niemców w pierwszej połowie był bramkarz Neuer, który po przerwie niewiele mógł już zrobić przy traconych bramkach.

90'

Trzy minuty doliczone.

88'

Strzał Evry minimalnie minął długi słupek bramki gospodarzy.

87'

66% posiadania piłki dla Czerwonych Diabłów. Obie drużyny czekają już na końcowy gwizdek.

84'

W drugiej połowie zdecydowanie słabsze widowisko, także mniej sytuacji podbramkowych. Gdyby nie bramki Manchesteru, to ta część wypadłaby bardzo blado.

83'

Na ostatnie minuty wchodzi także Nani. Zmienia strzelca drugiej bramki - Rooney'a.

82'

Jurado zastąpiony przez Draxlera.

80'

Uderzenie tuż nad ziemią po długim rogu w wykonaniu Escudero. Doświadczony golkiper United pewnie złapał piłkę.

76'

W drugiej połowie doświadczenie wzięło górę. Schalke zaczęło grać trochę lepiej, jednak błyskawicznie zostało dwukrotnie skarcone i przegrywa jak najbardziej zasłużenie.

75'

Farfan uderzał z rzutu wolnego w dobrej odległości. Piłka jednak posłana lekko i niecelnie przez Peruwiańczyka.

73'

A także Scholes. Schodzą Hernandez i Park.

73'

Podwójna zmiana w United. Na boisko wchodzi Anderson.

72'

Escudero za Sarpeia.

71'

Zmęczony Sarpei sfaulował od tyłu Chicharito.

69'

GOOOL!! Już 2:0!! Rooney spokojnie podwyższa prowadzenie po podaniu Hernandeza.

67'

1:0!!! Rooney obsłużył idealnym podaniem Giggsa, który strzelił między nogami bezradnego tym razem Neuera.

65'

Mocne uderzenie Edu z 25 metrów! Na ziemi zdążył zastopować piłkę van der Sar.

64'

Lepszy fragment podopiecznych Rangnicka. Teraz zawodnicy Schalke wykonywali w krótkim odstępie dwa rzuty rożne.

62'

Manchester nadal kontroluje wydarzenia na boisku, jednak coraz trudniej stwarza się gościom okazje pod polem karnym Schalke.

57'

Ładna akcja Jurado na lewej stronie, który minął Fabio. Brazylijczyk nieprzepisowo zostawił nogę i obejrzał żółtą kartkę.

54'

Pierwsza zmiana. Kluge wchodzi za Baumjohanna.

53'

To mogła być piłka meczowa dla Schalke! Podbita futbolówka trafiła wprost na wolej pozostawionego bez opieki na 13. metrze Jurado, lecz Hiszpan pomylił się.

50'

Gol Hernandeza, ale sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego.

48'

Katastrofalne pudło Giggsa, który zamachem położył dwóch obrońców, lecz uderzył daleko obok słupka.

47'

W polu karnym po stałym fragmencie zaskakująco znalazł się Evra, który uderzył głową tuż pod poprzeczkę. Oczywiście na posterunku był Neuer, który wybił piłkę na korner.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy. Manchester robił co chciał, oprócz strzelania goli. Podopieczni Fergusona stworzyli kilka 100% sytuacji, lecz za każdym razem na drodze stawał niesamowity Neuer. Jeśli Schalke nie zacznie grać zdecydowanie inaczej, to wydaje się, że w po przerwie muszą paść bramki dla ekipy gości.

44'

Neuer broni strzał Giggsa z prawej nogi w sytuacji sam na sam!

43'

W ostatniej chwili Kyriakos Papadopoulos uprzedził czekającego na piłkę Rooney'a. Będzie tylko rzut rożny.

40'

Baumjohann odepchnięty w polu karnym przez Valencię. Nie ma mowy o rzucie karnym. Innego zdania jest natomiast widownia na Veltins Arena.

39'

Park wyskoczył najwyżej w polu karnym, zgrał piłkę na środek do nadbiegającego Fabio, który kropnął potężnie. Tuż nad poprzeczką!

37'

Neuer przed siebie odbił strzał Hernandeza, a dobitkę zablokował ofiarnie Uchida. Szczęście sprzyja Schalke.

35'

Wygląda na to, że tylko Manchester gra dzisiaj w piłkę. Schalke stłamszone na własnej połowie, broni się dość chaotycznie. Ile zdołają przetrwać Niemcy?

33'

Metzelder zapaśniczym chwytem zatrzymał Rooney'a.

31'

Zbyt mocne podanie do Rooney'a, który nie zdołał jej opanować.

27'

Giggs dostawił głowę do idealnego dośrodkowania z lewej strony... cóż za szczęście Neuera, który intuicyjnie wystawił rękę!

25'

Hernandez wziął obrońcę na plecy, mocno trzymał się na nogach w polu karnym. Oddał mocny strzał z prawej strony, jednak kąt był już zbyt ostry. Zabrakło doświadczenia Meksykaninowi.

23'

Olbrzymią przewagę ma Manchester. Teraz Hernandez będąc 2 metry przed bramką, niepotrzebnie wycofał piłkę do Rooney'a. Zbyt koronkowa była to akcja.

22'

Hernandez przełożył piłkę na lewą nogę na linii pola karnego, uderzył błyskawicznie. Piłka o centymetry minęła bramkę!

20'

Uparcie próbują dośrodkowań w pole karne zawodnicy Alexa Fergusona. Gospodarze natomiast nieco oszołomieni, głównie się bronią i czekają na dobry moment do kontrataku.

16'

Spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie Manchester. Niemcy stosują pressing dopiero od środka boiska.

14'

Powinno być 1:0 dla Machesteru! Javier Hernandez znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz przekonany, że jest spalony, zwlekał z oddaniem strzału na tyle, że Neuer zdołał skrócić kąt i zablokować to uderzenie.

13'

Indywidualna akcja Fabio na lewej stronie, który przedarł się przez obronę, jednak w ostatniej chwili odskoczyła mu piłka.

11'

Spokojniejszy fragment gry. Piłka głównie w posiadaniu... van der Sara.

9'

Nieczysty strzał Farfana minął o dobre 3 metry bramkę przyjezdnych.

8'

Zbyt łatwo przedostają się bocznymi sektorami szybcy skrzydłowi Czerwonych Diabłów. Teraz prawą stroną popędził Valencia, posłał piłkę w pole karne, ale tym razem poradzili sobie stoperzy.

6'

Kąśliwy strzał Parka, który będąc w polu karnym zaskakująco złamał akcję do środka! Kolejna świetna interwencja bramkarza gospodarzy. Spore problemy ma Schalke na lewej stronie.

4'

Podanie Farfana do wchodzącego w pole karne Uchidy. Zbyt wolny jednak Japończyk.

3'

Fantastyczne uderzenie z narożnika pola karnego Wayne'a Rooney'a, lecz jeszcze lepszą interwencją popisał się Manuel Neuer, który wybił piłkę zmierzającą w samo okienko!

1'

Błyskawiczna próba w wykonaniu Niemców. Na posterunku doświadczony Edwin van der Sar.

1'

Rozpoczęli goście!

20:41

Piłkarze wychodzą już na murawę, za kilka minut rozpoczynamy zawody.

20:20

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Jedynie na ławce Czerwonych Diabłów znalazło się miejsce dla Tomasza Kuszczaka.

20:13

Na Old Trafford nikt nie dopuszcza do myśli, aby zmierzający po mistrzostwo Manchester mógł ulec czarnemu koniowi rozgrywek. Po porażce z Chelsea wydaje się, że najtrudniejsza przeszkoda został już przebyta.

20:10

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów. Na Veltins Arena dojdzie do prawdziwego starcia Dawida z Goliatem. Bo jakże inaczej można określić pojedynek utytułowanego Manchesteru United z mało ogranym w Lidze Mistrzów Schalke 04 Gelserkirchen.