Hamburger SVwikimedia
1 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
17:36

Spotkanie do momentu rzutu karnego i gola Van Nistelrooya toczyło się dość niemrawo, jednak w 2 połowie byliśmy już świadkami emocjonującego i dramatycznego widowiska. Borussia atakowała z każdą minutą coraz groźniej, wypracowała sobie mnóstwo okazji do zdobycia gola, jednak gracze z Dortmundu fatalnie pudłowali, zwłaszcza Mario Goetze. Od momentu czerwonej kartki dla Ben-Hatiry ataki Borussii jeszcze nabrały na sile aż w końcu niemal w ostatniej akcji meczu Kuba Błaszczykowski doprowadził do wyrównania.

93'

Dziękujemy za śledzenie z nami relacji LIVE i zapraszamy na kolejne mecze!!!

93'

Sędzia kończy to niezwykle emocjonujące i ciekawe spotkanie!!!

92'

Rozpaczliwe dośrodkowanie w pole karne HSV, piłkę głową na prawą stronę przedłuża Owomoyela, dopada do niej z prawej strony Błaszczykowski i mocnym strzałem z około 7 metrów strzela wyrównującą bramkę!!!!!!

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

90'

Ostatnia zmiana w HSV, Petrić schodzi, wchodzi Guerrero.

90'

Rzut rożny dla Borussii, ale Schmelzer strzela z około 30 metrów zbyt anemicznie, a na dodatek piłka opuszcza boisko.

89'

Dośrodkowanie Goetzego, ale niedokładne, piłka wraca do graczy Borussii, ale kolejne dośrodkowanie pada łupem Rosta.

86'

Borussia atakuje z pasją, ale Owomoyela strzela głową zbyt słabo i Rost łapie piłkę.

83'

Podwójna zmiana u gospodarzy, schodzą Van Nistelrooy i Elia, wchodzą Jansen i Demel.

83'

82'

Gra zdecydowanie nabrała przyspieszenia, akcje zmieniają się jak w kalejdoskopie.

80'

Bender opuszcza boisko, wchodzi Owomoyela.

78'

Ben-Hatira fauluje Schmelzera i sędzia pokazuje mu drugą żółtą kartkę!!!

78'

Zidane wchodzi za Barriosa, który schodzi utykając, prawdopodobnie lekka kontuzja.

75'

Barrios strzela z kilku metrów z pierwszej piłki, poprzeczka ratuje HSV!!! Kolejna znakomita sytuacja Borussii!!!

73'

Borussia atakuje coraz groźniej, jednak jest bardzo nieskuteczna, sam Mario Goetze miał już 3 świetne okazje do zdobycia bramki.

70'

Bender dośrodkowuje w pole karne, Goetze wyskakuje zza obrońców HSV i strzela głową minimalnie koło słupka.

68'

Goetze w polu karnym mija dwóch rywali i jest sam przed Rostem, ale bramkarz HSV broni jego strzał.

65'

Dośrodkowanie w pole karne HSV, piłka dociera do Piszczka, który strzela mocno na bramkę. Piłka po rykoszecie od obrońcy HSV trafia w słupek i wychodzi na rzut rożny.

62'

Kuba Błaszczykowski już na boisku. Zmienia Roberta Lewandowskiego.

62'

Próba prostopadłego podania Bendera do Barriosa, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.

61'

Do wejścia na boisko szykuje się Jakub Błaszczykowski.

58'

Elia ogrywa Piszczka i w pełnym biegu wpada w pole karne, strzał Holendra Weidenfeller wybija na rzut rożny.

56'

Rzut wolny dla Borussii, dośrodkowanie w pole karne i strzał głową Barriosa z około 7 metrów minimalnie obok słupka.

55'

Fenomenalne podanie Sahina do Barriosa, który wychodził sam na sam, ale został uprzedzony przez obrońców.

53'

Dośrodkowanie w pole karne Borussii, ale Weidenfeller uprzedza Van Nistelrooya i łapie piłkę.

50'

Goetze sam na sam i będąc 2 metry przed bramką posyła piłkę nad poprzeczką!!!Niesamowite pudło, jak mógł tego nie strzelić?!!!

47'

Strzał Van Nistelrooya z rzutu wolnego w środek bramki, Weidenfeller łapie bez problemu piłkę.

46'

Szybka akcja gospodarzy, Piszczek tuż przed linią pola karnego fauluje Petricia i rzut wolny dla HSV.

45'

Rozpoczyna się druga połowa, oba zespoły bez zmian.

47'

Za nami pierwsze 45 minut, gra była wyrównana, toczyła się głównie w środku boiska, przełomowym momentem w meczu była 39 minuta, kiedy to Hummels sfaulował Petricia w polu karnym i Van Nistelrooy po chwili wykorzystał "jedenastkę"

47'

Pierwsza połowa dobiegła końca. Zapraszamy po kwadransie, emocji z pewnością nie zabraknie, bowiem Borussia musi zaatakować by wyrównać.

45'

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 2 minuty.

45'

Bardzo groźna sytuacja w polu karnym HSV, Goetze wzdłuż linii, a piłkę zmierzającą do bramki wybija Kacar.

43'

Przerwa w grze, na środku boiska leży kontuzjowany Jarolim.

41'

Szybki atak HSV, zza pola karnego z około 20 metrów strzela Ben-Hatira, ale Weidenfeller wybija piłkę na rzut rożny.

40'

Precyzyjny strzał Van Nistelrooya w lewy dolny ró bramki, Weidenfeller bez szans i 1:0 dla HSV!!!

39'

Rzut karny dla HSV!!!Petrić będąc sam na sam jest faulowany.

37'

Próba ataku gości, jednak Goetze na spalonym.

34'

Barrios na minimalnym spalonym, sędzia przerywa grę.

32'

Dośrodkowanie Van Nistelrooya z lewej strony w pole karne, Petrić strzela z linii pola karnego, ale Weindenfeller łapie piłkę.

30'

Za nami pół godziny spotkania, jak na razie żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi ani też nie miała stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki.

30'

Rajd Grosskreutza, podanie do Goetzego, ale Goetze nieudanie drybluje na linii pola karnego gospodarzy.

28'

Goetze z lewej strony wpada w pole karne, jednak zagrywa niedokładnie i od bramki HSV.

27'

Brzydki faul Ben-Hatiry w środku boiska na Schmelzerze.

25'

Wrzutka Bendera w pole karne, Rost pewnie łapie piłkę.

24'

Rzut wolny dla HSV z prawej strony boiska, ale obrońcy Borussii wyjaśniają sytuację.

23'

Nieudane dośrodkowanie Piszczka z prawej strony, piłka wychodzi na aut.

21'

Faul w środku boiska Sahina na Ze Roberto, który próbował rozpocząć akcję gospodarzy.

19'

Akcja gospodarzy, Aogo zablokowany jednak na prawej stronie boiska.

18'

Atak pozycyjny Borussii, jednak niedokładne podanie Grooskeutza kończy akcję Borussii.

15'

Gra jak na razie toczy się w środkowej strefie boiska.

14'

Strzał z ostrego kąta Petricia, ale nad bramką Weindenfellera.

12'

Atak gospodarzy, strzał Petricia zza linii pola karnego zablokowany przez obrońców Borussii.

11'

Próba strzału Lewandowskiego zza linii pola karnego, jednak wysoko nad bramką

8'

Złe przyjęcie piłki w polu karnym Bariosa, i piłka wychodzi na aut.

7'

Atak Borussii, ale Barrios jest na pozycji spalonej.

6'

Wrzut z autu Piszczka na linii pola karnego HSV, ale obrońcy gospodarzy wybijają piłkę.

5'

Pierwszy kontakt Rosta z piłką, wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony Groskreutza.

4'

Atak lewą stroną Elii, ale od bramki rozpoczyna Borussia.

2'

Pierwsza próba ataku gospodarzy, jednak Van Nistelrooy został ubiegnięty przez obrońców.

1'

Sędzia Peter Gagelmann rozpoczyna spotkanie. Zaczynamy!

15:28

Piłkarze obydwu zespołów wychodzą już na murawę.

15:27

Mladen Petrić obchodzi dziś mały jubileusz, bowiem rozgrywa 100 spotkanie w Bundeslidze.

15:22

Trener gospodarzy Michael Oenning zapowiada ofensywną i otwartą grę z liderem Bundesligi.

15:19

Warunki do gry są doskonałe, nad stadionem w Hamburgu świeci słońce.

15:17

W wyjściowym składzie Borussii zobaczymy dwójkę naszych reprezentantów: Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego. Miejmy nadzieję, że będą należeć do pierwszoplanowych postaci w meczu.

15:16

Zapraszamy na transmisję LIVE z Imtech Arena w Hamburgu. Gospodarze podejmują drużynę lidera, mianowicie Borussię Dortmund. Zapowiada się ekscytujące widowisko. Borussia jest już bliska tytułu, ale nie może sobie pozwolić na rozluźnienie, póki co "żółto-czarni" mają 7 punktów przewagi nad Bayerem Leverkusen. HSV zajmuje 7 miejsce i walczy o prawo do gry w Lidze Europy, do 5 w tabeli Mainz traci jak na razie 4 punkty.