Środa, 6 kwietnia 2011, godz. 18:30
Lechia Gdańsklechia
0 : 1
90'

Bo dobrej grze Lechia uległa dziś Legii 0:1. W znacznej części spotkania gospodarze narzucali warunki gry. Wystarczyła zaledwie jedna akcja Legii ażeby Maciej Skorża mógł przez kilka dni spać spokojnie. Rewanż 20 kwietnia.

90'

90'

Sędzia kończy spotkanie. Legia wygrywa po bramce Michała Kucharczyka.

90'

Chinyama uderza piłkę tak niecelnie, że ta wędruje na aut.

90'

Traore próbuje uderzać z przewrotki. Uderzona piłka wędruje wysoko w powietrze.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

90'

Cabral zmienia Radovicia.

88'

Michał Kucharczyk!!!!! Młody Legionista wygrał sytuację sam na sam z Deleu, po czym oddał strzał lewą nogą.

85'

Poźniak zmienia Dawidowskiego.

84'

Schodzi Hubnik, w jego miejsce pojawia się Chinyama.

83'

Kapitalna akcja Kucharczyka, który przedarł się lewą stroną mijając Deleu. Sytuację uratował Vućko, który wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej.

82'

Akcje od dłuższego czasu rozgrywane są w środku pola. Żadna z drużyn nie może wykreować akcji.

78'

Błąd Deleu i świeżo wpuszczony Kucharczyk znajduje się sytuacji sam na sam. Lepszy okazuje się jednak Sebastian Małkowski, który wybija piłkę nogami tuż na skraju pola karnego.

76'

Pierwsza dobra akcja Legii w tej połowie. Radović podaje do Hubnika, ten decyduje się na strzał jednak piłka szybuje wysoko ponad bramką.

74'

Bedi Buval zmienia kontuzjowanego Bajicia. Oznacza to, że w Lechii gra teraz 4 napastników.

72'

Kolejny raz Bajić zwija się na murawie. Tym razem to coś poważniejszego, ponieważ Serb opuszcza boisko przy pomocy kolegów.

71'

Kucharczyk zmienia niewidocznego dziś Macieja Rybusa.

69'

Rzut rożny dla Lechii. Po wybiciu piłki z pola karnego do piłki dochodzi Traore i potężnie uderza po ziemi. Piłka obija jednego z obrońców i mija słupek Skaby.

67'

Nowak przechwytuje piłkę w środku pola po czym podaje do Dawidowskiego. Ten po dryblingu decyduje się na strzał i wywalcza rzut rożny.

64'

Bajić wszedł nakładką w Ariela Borysiuka po czym sam ucierpiał. Serb chwilowo opuszcza murawę.

63'

Kolejny rzut wolny wykonywany przez Nowaka. I po raz kolejny piłkę wybijają obrońcy.

61'

Paweł Nowak dośrodkowuje z rzutu wolnego. Piłka odbija się od jednego z obrońców Legii.

57'

Rzut rożny dla Legii. Piłkę ze środka pola karnego wybija po raz kolejny Vućko.

56'

Na połowie gospodarzy Hubnik fauluje Bajicia. Czech dostaje upomnienie od arbitra.

53'

Legia próbuje się przedzierać prawą stroną boiska. Do piłki tym razem nie dochodzi Rzeźniczak.

51'

Rzut wolny z lewej strony wykonuje Paweł Nowak. Piłka omija mur i zmierza w stronę bramki. Dobrze ustawiony Skaba nie ma problemu z obroną.

50'

Pierwsze 5 minut rozgrywane głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia pod bramką rywala.

47'

7.250 osób ogląda dzisiejsze spotkanie przy Traugutta.

46'

46'

Obie drużyny już na murawie. Drugą połowę rozpoczyna Lechia. Składy bez zmian.

45'

Pierwsza połowa bez rewelacji. Jedynie przez 15 minut Legia była wstanie grać jak równy z równym. Lechia pomimo dobrze rozprowadzanych akcji, nie zdołała bardziej zagrozić bramce Skaby. Na wyróżnienie zasługuje Luka Vućko, który skutecznie powstrzymywał akcje gości, a także wygrywał większość pojedynków główkowych. Dobre 45 minut rozegrał również Traore. Głównie od jego podań zaczynały się akcje ofensywne gospodarzy.

45'

Sędzia dolicza 1 minutę.

44'

W środku boiska doszło do ostrego starcia pomiędzy Radoviciem a Deleu. W rezultacie Brazylijczyk musiał chwilowo opuścić murawę.

40'

Rzut rożny dla Lechii. Po dośrodkowaniu Nowaka piłkę wybijają obrońcy Legii, ta trafia pod nogi Bajicia, który nie trafia w bramkę.

38'

Legia ewidentnie nie może poradzić sobie z drugą linią biało-zielonych. Nieliczne akcje przeprowadzane prawą stroną boiska kończyły się przeważnie na stracie piłki przez Manu.

35'

Strzał Radovicia minimalnie mija lewy słupek Małkowskiego. Piłka po drodze ociera jednego z Lechistów i jest rzut rożny.

32'

Kolejna dobra akcja gospodarzy. Traore przechodzi dwóch pomocników Legii po czym wypuszcza Dawidowskiego, który zdaniem liniowego znajduje się na spalonym.

29'

Pietrowski wypuszcza piłkę do Dawidowskiego, ten z niewygodnej pozycji stara się przelobować Skabę po czym przewraca się w polu karnym. Sędzia dyktuje tylko rzut rożny.

25'

Pierwsze 25 minut za nami. Akcje rozgrywają się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie jeszcze 100% sytuacji strzeleckiej.

22'

Żółta kartka dla Dicksona Choto, który faulował wychodzącego do kontry Marcina Pietrowskiego.

17'

Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka przypadkowo wpada po nogi Lukjanovsa. Ten uderza po ziemi, a piłka mija prawy słupek Skaby.

15'

Przy wyprowadzaniu kontry faulowany zostaje Paweł Nowak, do piłki dochodzi Dawidowski, jednak sędzia Mularczyk nie puszcza gry.

14'

Pierwsza dobra akcja gospodarzy. Na 17 metrze Traore podaje do Nowaka, ten zostaje jednak zablokowany przez jednego z obrońców Legii.

10'

Manu dośrodkowuje z prawej strony. Na posterunku jest Luka Vućko, który wybija piłkę daleko od bramki.

7'

Długa piłka do Lukjanovsa. Jednak Łotysz nie dobiega. Grę wznawia Skaba.

5'

Atak Legii, jednak Borysiuk był na spalonym.

3'

Hubnik próbował konstruować akcję lewą stroną, jednak stracił piłkę.

2'

Legia próbowała wyprowadzić atak, ale po kilku podaniach na własnej połowie nie potrafiła wyjść z akcją.

1'

Początek spotkania.

18:31

Piłkarze wychodzą już na murawę, za chwilę początek spotkania.

18:25

Do składu Legii powrócił Dickson Choto, który ma załatać poszarpaną obronę Wojskowych.

18:25

Witamy w relacji z pucharowego spotkania Lechii Gdańsk i Legii Warszawa. Może to być pojedynek decydujący o dalszych losach trenera warszawian, Macieja Skorży. Według doniesień medialnych jego posadę może niebawem zająć Henryk Kasperczak.