Wtorek, 15 marca 2011, godz. 18:30
2 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
93'

Koniec spotkania. Legia wygrywa 2:0 z Ruchem po golach kapitana zespołu - Ivicy Vrdoljaka. Stołeczni dołączają do Lecha Poznań, zostając drugim półfinalistą Pucharu Polski.

92'

Rzeźniczak świetnie dośrodkował, Kucharczyk uderzył nie gorzej. Michal Pesković zawstydził Rzeźniczaka i Kucharczyka - obronił.

91'

Około 120 sekund do końca spotkania. Legia spokojnie rozgrywa futbolówkę.

89'

Co za sytuacja dla Legii. Rzeźniczak do Kucharczyka, a ten powinien był podwyższyć na 3:0.

84'

Moment naprawdę ładnej, technicznej gry Legii.

81'

Gol! Ale tylko Janusz. Janusz Gol zmienia zdobywcę obydwu bramek - Ivicę Vrdoljaka.

76'

Waldemar Fornalik wykorzystuje ostatnią zmianę.

76'

Cabral strzelał z woleja, ale w sam środek bramki. Pewnie Pesković.

73'

Schodzi aktywny Wolski, na placu gry melduje się Manu.

73'

Kontra Legii. Piłkę wybił Komorowski, zgarnął ją Radović, który poholował ją do pola karnego gości, ale za mocno podał do Rzeźniczaka.

71'

Blisko bramki kontaktowej byli po rożnym chorzowianie.

68'

Formalik reaguje na zmianę Skorży.

66'

Zmiana w Legii. Schodzi Mezenga, wchodzi Ogbuke. Kucharczyk od teraz na środku ataku.

63'

Wolski popisał się efektownym, lecz nie efektywnym dryblingiem.

62'

Wawrzyniak wystawił Wolskiemu, ten uderzył na bramką.

62'

Adam Lyczmański powinien przed chwilą ukarać Wolskiego żółtą kartką.

60'

Ależ Piech pięknie uderzył, piłka minimalnie minęła długi słupek Skaby.

59'

A bramka padła znowu po dobrze rozegranym rzucie rożnym.

59'

Ivica Vrdoljak po raz drugi! Piłka po jego strzale odbija się od obrońcy, myląc bramkarza rywali.

56'

Vrdoljak po dośrodkowaniu z rożnego był bliski podwyższenia prowadzenia.

54'

Ruch w drugiej połowie ustawiony zdecydowanie wyżej.

52'

Piech zdołał uderzyć piłkę po rzucie rożnym dla Ruchu, ale zrobił to, eufemizując, niecelnie.

46'

Waldemar Formalik dokonał w przerwie zmiany.

46'

Zaczyna się druga połowa.

47'

Koniec pierwszej połowy, Legia prowadzi po golu do szatni.

47'

Gol! Po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił kapitan Legii - Ivica Vrdoljak.

45'

Arbiter dolicza jedną minutę.

38'

Kucharczyk bardzo mocno huknął z lewej. Michal Pesković znowu na posterunku.

38'

W imieniu Legii odpowiedzieć chciał Radović, jednak dobrze w polu bramkowym gości zachował się Pesković.

36'

Po akcji Straki z prawej strony chorzowianie parę razy stanęli przed szansą na oddanie groźnego strzału, lecz ani razu z niej nie skorzystali.

33'

Okres słabej gry z obydwu stron.

26'

Groźne dośrodkowanie Rzeźniczaka przeciął Grodzicki.

20'

Straka zagrywał z wolnego w pole karne, piłkę musnął Grodzicki, ale świetną interwencją popisał się Skaba.

17'

Straka popisał się strzało-wrzutką, dodam, że bardzo złą.

17'

Jeśli gospodarze awansują do następnej fazy Wawrzyniak nie zagra w pierwszym meczu.

15'

Pierwszy kwadrans pod dyktando Legii.

14'

Kucharczyk dośrodkował w pole karne. Piłkę udało się opanować Wolskiemu, ale potem zagrał źle.

11'

Chorzowianie oddają piłkę gospodarzą - gramy dalej.

11'

Na murawie leży Olszar, piłka wybita za linię boczną.

9'

Wolski, Wolski, tylko boczna siatka.

7'

Vrdoljak wypościł prostopadła Kucharczyka, ten dośrodkował na bliższy słupek, gdzie wbiegał Wolski. Młody gracz Legii jednak nie zdążył i piłkę wyłapał Pesković.

3'

Derbich chcąc oszukać defensorów Legii, oszukał też swoich kolegów.

2'

Pierwszy faul w meczu, nieprzepisowo był powstrzymywany Kucharczyk.

1'

Adam Lyczmański gwiżdże dziś po raz pierwszy. Od środka zaczynają gospodarze.

18:30

Zawodnicy wychodzą na murawę. Z trybun przywitało ich głośne "Mistrzem Polski jest Legia".

18:25

"Sen o Warszawie" w wykonaniu kibiców z Łazienkowskiej. Tym razem a capella :)

18:19

Waldemar Formalik skorzysta dziś z usług, powracającego z emigracji, Pawła Abbotta. Jest to jedna z ośmiu zmian, jakie, w stosunku do meczu z Bełchatowem, wprowadził do składu trener chorzowian.

18:14

Piłkarze Legii Puchar Polski wznosili w swych rękach trzynastokrotnie, ostatnim razem w 2008 roku. Ruch wygrywał te rozgrywki 3 razy, ostatnio w 1996 roku.

18:11

Dwa lata temu Legia była jedną z drużyn, jakie w drodze do, przegranego z Lechem, finału pokonała ekipa Ruchu. Chorzowianie wygrali dwa razy po 1:0. Najpierw w Warszawie po samobójczym trafieniu Muchy, potem u siebie po bramce Baláža na początku meczu.

18:08

To już trzecie z rzędu zmagania warszawian z chorzowianami w rozgrywkach Pucharu Polski. W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się, tak jak w tym roku, w 1/4. W pierwszym meczu, rozgrywanym w Chorzowie, Ruch wygrał 1:0 po bramce Sobiecha. W Warszawie po 90 minutach prowadziła Legia po golu Grzelaka, oznaczało to dogrywkę, w której po bramce zdobyli, najpierw - Janoszka, potem - Jarzębowski. Dzięki bramkom na wyjeździe awans wywalczyli Niebiescy, którzy odpadli w 1/2 z Pogonią Szczecin.

18:05

Za niespełna pół godziny usłyszymy pierwszy gwizdek na Łazienkowskiej. Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz jest rewanżowym spotkaniem 1/4 Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Chorzowie padł remis 1:1.