Raków zaimponował w dogrywce. Legia Warszawa za burtą Pucharu Polski!

13 marca 2019, 20:36 | krk

Legia Warszawa nie obroni Pucharu Polski! W Częstochowie w meczu 1/4 finału faworyzowany zespół ze stolicy uległ po dogrywce Rakowowi 1:2. Złotego gola dla pierwszoligowca zdobył w 112. minucie Andrzej Niewulis.

Raków sensacyjnie awansował do półfinału
1 / 10

Puchar Polski: Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:1 po dogrywce

[przycisk_galeria]

Już początek meczu pokazał, że drużyna Marka Papszuna podejdzie do meczu bez respektu dla wyżej notowanych rywali. W 4. minucie gry Petr Schwartz przerzucił piłkę na prawą stronę do Piotra Malinowskiego. „Malina” przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył, piłka odbiła się od słupka i Radosława Majeckiego i wpadła do bramki Legii, a stadion przy Limanowskiego eksplodował radością.

Gra była wyrównana, ale w 36. minucie poważny błąd popełnił Arkadiusz Kasperkiewicz, który bezlitośnie wykorzystał Michał Kucharczyk.

W drugiej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Ricardo Sa Pinto, ale w samej końcówce meczu Raków mógł mieć rzut karny, po tym jak jeden z legionistów zagrał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter spotkania po konsultacji VAR, zdecydował się kontynuować grę bez „jedenastki”.

W dogrywce to gospodarze od początku prezentowali się korzystniej. W 114 minucie po dokładnym dośrodkowaniu precyzyjnym strzałem głową rywalizację rozstrzygnął Andrzej Niewulis. Z Legii zupełnie zeszło powietrze, chociaż w końcówce kilka razy w polu karnym gospodarzy zrobiło się nerwowo. Dowodem frustracji mistrzów Polski była druga żółta kartka i w efekcie czerwona, którą otrzymał Cafu.

Półfinaliści @PZPNPuchar [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8E[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/texGeBHmLG— Raków Częstochowa (@rksrakow) 13 marca 2019

PUCHAR POLSKI w GOL24

Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka

[xlink]180224f6-ecc8-3236-ffbe-8103d743c390,a6d7855d-a049-c220-96d4-7c824765d73a[/xlink]