Kibice Rakowa Częstochowa na stadionie Legii Warszawa mimo zakazu. Świętowali zwycięstwo

15 września, 18:28 | redakcja

Miało ich w ogóle nie być, ale przyjechali i weszli na stadion. Kibice Rakowa Częstochowa mimo nałożonego zakazu wyjazdowego pojawili się przy Łazienkowskiej podczas niedzielnego hitu PKO Ekstraklasy z Legią Warszawa. Na sektor gości weszli późno, ale zdążyli obejrzeć na żywo bramkę Jeana Carlosa Silvy na 1:0.

Kibice Rakowa na stadionie Legii
1 / 10

Mecz Legia - Raków: Przyjechali kibice z Częstochowy

Początkowo kibice Rakowa planowali przyjazd pociągiem specjalnym w znacznie szerszym groni. Gdy poznali karę Komisji Ligi to wycofali się z tego pomysłu. Na mecz z Legią i tak jednak dotarli.

Na stadionie pojawili się po 30 minucie. Weszli dzięki uprzejmości Legii. Zdążyli w porę. Do tego momentu na murawie wiało nudą. Za to w 41 minucie Raków objął prowadzenie.

Kibice Rakowa zajęli około 200 miejsc na piętrze sektora gości, który formalnie powinien pozostać pusty. Mieli jednakowe czarne koszulki. Skandowali hasło: Piłka nożna dla kibiców.

[polecany]26775797[/polecany]

- Pierwszym ligowym wyjazdem na którym będziemy mogli pojechać oficjalnie będzie Białystok (9-10 listopada i mecz z Jagiellonią - red.) - informuje profil Wieczny Raków na Facebooku.

Za co dostali karę? Przede wszystkim za wykluczający transparent "Polska dla Polaków" na niedawnym, domowym meczu z Piastem Gliwice.

Z informacji przekazywanych przez samych kibiców Rakowa wynika, że zakaz obejmuje jeszcze dwa inne mecze: z Radomiakiem Radom oraz Śląskiem Wrocław.