menu

Raków Częstochowa kupił nowego bramkarza. Xavier Dziekoński wzmocnił wicemistrza Polski

12 lipca 2022, 20:05 | Jakub Maj

Raków Częstochowa wzmacnia się przed nowym sezonem. Do zespołu Marka Papszuna dołączył Xavier Dziekoński. Przed Rakowem perspektywa grania na trzech frontach - w Ekstraklasie, Pucharze Polski i europejskich pucharach - dlatego zespół z Częstochowy zdecydował się na poszerzenie kadry o nowego bramkarza. Dziekoński podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku.

https://rakow.com/aktualnosci/xavier-dziekonski-nowym-zawodnikiem-rakowa-10874
https://rakow.com/aktualnosci/xavier-dziekonski-nowym-zawodnikiem-rakowa-10874
fot. Jakub Ziemianin

Xavier Dziekoński to 18-letni bramkarz, który jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. Okazję do debiutu w Ekstraklasie miał 15 lipca 2020 roku w meczu przeciwko drużynie Śląska Wrocław, kiedy trenerem Jagi był jeszcze Iwajło Petew. Młody golkiper miał wówczas 16 lat i dziewięć miesięcy.

Raków kontynuuje zatem strategię kupowania bardzo młodych bramkarzy, a następnie rozwijania ich w swoich szeregach. W kadrze wicemistrza Polski znajdziemy także 24-letniego Kovačevića, 18-letniego Trelowskiego lub 18-letniego Madrzyka. Dyrektor sportowy Rakowa - Robert Graf - zaznacza, że taki ruch ma na celu zwiększenie rywalizacji wewnątrz klubu jeśli chodzi o bramkarzy oraz młodzieżowców.

W poprzednim sezonie Dziekoński zagrał w 10 meczach, w których 2 razy zaliczył czyste konto oraz 17 razy wyciągnął piłkę z siatki. Biorąc pod uwagę całe doświadczenie wychowanka Jagiellonii, bramkarz w Ekstraklasie zagrał w 28 spotkaniach. W swoim CV ma także dwa występy w reprezentacjach Polski - po jednym meczu w kadrze U-19 oraz U-21.

Sam zawodnik podkreśla, że wie czego się od niego wymaga w Rakowie, a jego celem jest rozwój piłkarski i osobisty.

[twitter]https://twitter.com/Rakow1921/status/1546913128872611841[/twitter]

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy