PKO Ekstraklasa. Śląsk wygrał z Wisłą w Płocku po bramce w 93. minucie! Długo wyczekiwane przełamanie

19 marca 2022, 14:33 | psz

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock na własne życzenie przegrała ze Śląskiem Wrocław (1:2) w pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, by Nafciarze skończyli bez punktów. Decydujące dla losów spotkania okazały się jednak zmiany dokonane przez Piotra Tworka. Najpierw gola wypracował Waldemar Sobota, a przełamanie zapewnił w doliczonym czasie Fabian Piasecki.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2 (19.03.2022)

Jak padły bramki?

• 1:0 - Piotr Tomasik 25' - Sędzia z wyczuciem zastosował przywilej korzyści po faulu na Rafale Wolskim. Piłka trafiła do Piotra Tomasika, który uderzeniem z linii pola karnego, po rykoszecie, pokonał bramkarza Śląska.
  • 1:1 - Erik Exposito 52' - - Solowa akcja rezerwowego Waldemara Soboty, po której piłka trafiła do Erika Exposito, a Hiszpan precyzyjnym uderzeniem z prawej nogi z kilku metrów doprowadził do wyrównania.
  • 1:2 - Fabian Piasecki 93' -Po rzucie rożnym w doliczonym czasie Śląsk na prowadzeniu. Piłkę przedłużył Wojciech Golla, a akcję przytomnie zamknął Fabian Piasecki, który kilka minut wcześniej zameldował się na murawie.