PKO Ekstraklasa. Przełamanie Zagłębia Lubin. Miedziowi odwrócili losy meczu z Wisłą Płock

18 lutego 2022, 20:05 | KK

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin pokonało u siebie Wisłę Płock (3:1) i przerwało serię czterech porażek z rzędu. Bohaterami Miedziowych byli: zdobywca dwóch bramek Martin Doleżal oraz Łukasz Łakomy, który znakomity występ okrasił golem oraz asystą.

Zagłębie Lubin przerwało serię czterech porażek z rzędu
1 / 7

PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Wisła Płock 3:1

Miedziowi przegrali dwa pierwsze mecze w tym roku i wylądowali w strefie spadkowej. Przełamanie miało przyjść w starciu z Wisłą Płock, która w delegacjach nie zwykła zdobywać punktów.

[przycisk_galeria]

Gospodarze zaczęli mecz w najgorszy możliwy sposób. Bramkę stracili już w 11. minucie. Damian Michalski zgrał piłkę w pole karne pod nogi Łukasza Sekulskiego, a ten spokojnie ją przyjął i oddał precyzyjny strzał. Podopieczni Piotra Stokowca szybko doszli do siebie. Po koncertowej akcji asystę zapisał Kacper Chodyna, a Martin Doleżal na raty strzelił swojego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie.

Po przerwie gra toczyła się pod dyktando Zagłębia. Swoją szansę wykorzystał Łukasz Łakomy, który wskoczył do składu w miejsce pauzującego za kartki Łukasza Poręby. 21-letni pomocnik najpierw asystował przy drugiej bramce Doleżala, a kilka minut później sam wykończył akcję po zagraniu Patryka Szysza. W końcówce piłkę do własnej bramki skierował Sasa Balić, ale po analizie VAR sędzia Daniel Stefański gola anulował ze względu na pozycję spaloną.

Ten gol może zamknąć sprawę! [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs] @ZaglebieLubin prowadzi już 3-1 [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] Mecz trwa w CANAL+ SPORT[unicode_pictographs]%F0%9F%92%BB[/unicode_pictographs] Transmisja również w @canalplusonline -> https://t.co/q9rQQmNeE8 pic.twitter.com/pTNDB4MWF6— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 18, 2022

Za tydzień Zagłębie zagra na wyjeździe w derbach ze Śląskiem, a Wisła Płock uda się do Częstochowy na pojedynek z wicemistrzem Polski.

Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Wisła Płock (w skali 1-6):