PKO Ekstraklasa. Pewne zwycięstwo Śląska z Wisłą Płock. VAR dał się we znaki

26 września 2021, 17:02 | DW

Po porażce Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok w lidze został tylko jeden niepokonany zespół. Jest nim Śląsk Wrocław. Drużyna Jacka Magiery kontynuuje dobrą serię i po dziewięciu meczach nadal jest bez porażki. W niedzielę wygrała z Wisłą Płock 3:1. Bramki strzelili Robert Pich i Mateusz Praszelik. Wiślacy odpowiedzieli tylko trafieniem Antona Krywociuka. W spotkaniu VAR interweniował kilkukrotnie.

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1 (2:1)
1 / 10

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1 (2:1). Jak padły bramki?

25. minuta - Bartłomiej Pawłowski zewnętrzną częścią stopy wrzucił piłkę na siódmy metr. Obrońców Wisły uprzedził Praszelik i głową skierował futbolówkę do siatki.

30. minuta - Tomasik z rzutu wolnego dośrodkował na dalszy słupek. Michalski zgrał piłkę, a Krywociuk precyzyjną główką zaskoczył Szromnika.

35. minuta - Rzut karny dla Śląska! Sędzia Musiał uznał, że Krywociuk zatrzymał piłkę ręką po strzale Exposito. Krzysztof Kamiński wyczuł intencję Roberta Picha, ale piłka po ręce golkipera Wisły wpadła do bramki.

50. minuta - Akcja na lewej stronie boiska, prostopadłe podanie otrzymuje Dino Stiglec. Lewy obrońca zgrał z linii końcowej futbolówkę w pole karne. Przepuścił ją między nogami Robert Pich, by adresatem był Erik Expósito. Hiszpan uderzył od razu, bez przyjęcia. Płaskie uderzenie wpadło Kamińskiemu pod lewą ręką. Arbiter usłyszał jednak komunikat z wozu VAR, wskazał na boczny sektor boiska i anulował trafienie dla gospodarzy. Cztery podania przed zagraniem do Exposito na pozycji spalonej był jeden z zawodników Śląska.

55. minuta - Uderzenie Lesniaka na bramkę próbował zablokować Verdasca. Zrobił to ręką, co zauważył Tomasz Musiał. Krakowski arbiter znów jednak został wezwany do VAR i okazało się, że obrońca WKS-u nie powiększył obrysu własnej sylwetki przy tej interwencji. Karny został anulowany.

82. minuta - Po wrzutce Iskry piłka trafia w Piotra Tomasika. Arbiter tym razem wskazał na wapno. Karnego zamienił na bramkę Robert Pich.

Śląsk Wrocław awansuje na 2. miejsce w tabeli i traci tylko punkt do pierwszego Lecha Poznań.