PKO Ekstraklasa. Media: Legia dogadana z Markiem Papszunem! Jest jeden warunek

21 listopada 2021, 23:28 | Piotr Szymański

PKO Ekstraklasa. W poniedziałek Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Cracovią. Zespół spod Jasnej Góry poprowadzi jeszcze Marek Papszun, który zdaniem mediów porozumiał się z Legią Warszawa. Czy obejmie mistrzów Polski już zimą?

Marek Papszun zostanie trenerem Legii Warszawa?

Marek Papszun od wiosny trenerem Legii?

W niedzielę Legia Warszawa, zamiast oczekiwanego przełamania, przegrała 7. mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie. Piłkarze Marka Gołębiewskiego byli w Zabrzu w bardzo trudnej sytuacji, ale po przerwie szybko odrobili dwie bramki straty. Natomiast Górnik, po koncercie w pierwszej połowie, grał do końca i opłaciło się. Rezerwowy Krzysztof Kubica w 96. minucie zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Gołębiewski objął Legię 25 października, po porażce z Piastem w Gliwicach (1:4) i nie odmienił gry zespołu. Po męczarniach wygrał 1:0 ze Świtem Szczecin w Pucharze Polski, a poza tym pozostałe cztery spotkania przegrał. Wydaje się, że były trener rezerw wytrzyma na stanowisku maksymalnie do końca roku. A co potem?

Nie jest tajemnicą, że Dariusz Mioduski marzy o ściągnięciu Marka Papszuna, który ma umowę z Rakowem Częstochowa ważną tylko do końca sezonu. Jak informują WP SportoweFakty, Legia osiągnęła już porozumienie z 47-letnim szkoleniowcem. Pozostaje kwestia dogadania się z właścicielem klubu spod Jasnej Góry, Michałem Świerczewskim, który za darmo i do tego w połowie rozgrywek na pewno nie puści swojego kluczowego pracownika.

"Spokojnie, tutaj naprawdę nic o nas bez nas" - napisał na Twitterze w niedzielny wieczór Świerczewski.

Na konferencji przed meczem z Cracovią o przyszłość dziennikarze dopytywali samego Papszuna. - Dzisiaj jestem trenerem Rakowa i jestem przygotowany na pracę do końca kontraktu, a być może dłużej. To kwestia niewyjaśniona. Zobaczymy, co życie przyniesie - uciął szkoleniowiec.