PKO Ekstraklasa. Kolejny koncert Lecha Poznań. Hat-trick Gytkjaera!

14 czerwca 2020, 19:59 | DW

PKO Ekstraklasa. W 30. kolejce Lech Poznań potwierdził wysoką formę i po wysokim zwycięstwie z Pogonią Szczecin zanotował równie efektowny wynik nad Koroną Kielce. Kolejorz wygrał 3:0, a wszystkie bramki strzelił w drugiej połowie Christian Gytkjaer. Duńczyk dwukrotnie w tempo uderzył dogrywaną w pole karne piłkę i raz wykorzystał rzut karny. Lech nie zajmie na koniec sezonu zasadniczego trzeciego miejsca w tabeli, bo również swój mecz wygrał Śląsk Wrocław.

Korona Kielce - Lech Poznań 0:3 (0:0)

Jak padły bramki?

• 48 minuta - Akcja trzech zawodników, Ramirez zagrał na skraj pola karnego do Tiby, Portugalczyk podbiegł pod linię końcową i zagrał piłkę między Kozioła a Gytkjaera. Duńczyk uderzeniem od poprzeczkę wykończył ładną akcję.
  • 65. minuta - Dośrodkowanie Tiby i ręką blokował zagranie obrońca gospodarzy. Bardzo pewne uderzenie Christiana Gytkjaera. Uderzenie w drugą stronę, niż rzucił się Kozioł.
  • 69. minuta - Długie podanie na lewe skrzydło w kierunku Puchacza, ten nisko dośrodkował na Gytkjaera, a Duńczyk zdobywa 20. bramkę w tym sezonie.

Piłkarz meczu: Christian Gytkjaer