menu

PKO Ekstraklasa. Iwo Kaczmarski zapisał się w historii Korony Kielce jako najmłodszy debiutant. W niedzielę miał 16 lat i 59 dni [ZDJĘCIA]

15 czerwca 2020, 18:23 | dor

W 88 minucie meczu z Lechem Poznań na Suzuki Arenie zameldował się Iwo Kaczmarski. Zastąpił Jakuba Żubrowskiego. Środkowy pomocnik zapisał się w historii klubu jako najmłodszy piłkarz w żółto-czerwonych barwach w ekstraklasie.

Iwo Kaczmarski wszedł w 88 minucie meczu z Lechem. Zapisał się w historii jako najmłodszy zawodnik Korony w ekstraklasie.
fot. Fot. Paweł Jańczyk/Polska Press

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.
1 / 10

Iwo Kaczmarski urodził się 16 kwietnia 2004 roku, tak więc w niedzielę miał 16 lat i 59 dni. Zapisał się w historii kieleckiego klubu.

- Iwo ma dobry przegląd pola, technikę, musi popracować nad odbiorem piłki i zadziornością, nad przygotowaniem motorycznym, bo jest to pozycja wymagająca dużo biegania. Ale to co najważniejsze, umiejętności piłkarskie jak na ten wiek ma wysokie. Myślę, że jak się będzie tak rozwijał, to dużo w piłce osiągnie - mówi Sławomir Grzesik, trener Korony II.

Iwo Kaczmarski jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski do 16 lat, a ostatnio również do 17 lat.

- Cieszy mnie to, że regularnie dostaję powołania do kadry narodowej, ale nie zadowalam się tym. Chciałbym to kontynuować aż do pierwszej reprezentacji. Mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować - mówi Iwo Kaczmarski, pomocnik Korony.

Teraz ma satysfakcję, że w tak młodym wieku zadebiutował w PKO Ekstraklasie. Po wcześniejszych treningach chwalił go Maciej Bartoszek, szkoleniowiec kieleckiej drużyny. I jeśli Iwo dalej będzie tak solidnie pracował i robił postępy, to zapewne częściej będzie dostawał szansę gry w pierwszym zespole Korony Kielce.

[promo]2383[/promo]
[promo]2385[/promo]
[promo]2387[/promo]
[promo]2389[/promo]


Polecamy