PKO Ekstraklasa. Cracovia idzie jak burza! Dublet Kamila Pestki

13 maja 2022, 20:00 | DW

PKO Ekstraklasa. Cracovia dość szybko ustawiła pod siebie spotkanie z Wisłą Płock. Już w 9. minucie Kamil Pestka wykorzystał podanie Cornela Rapy. Po pół godzinie gry było już 2:0 dla Pasów i znów w roli głównej oglądaliśmy Pestkę. Po przerwie płocczan dobił Mathias Heno Rasmussen. Zespół Jacka Zielińskiego jest już na 6. miejscu w tabeli, co jest najlepszym potwierdzeniem jego dobrej formy na koniec sezonu.

Cracovia - Wisła Płock 3:0 (2:0)

Cracovia - Wisła Płock 3:0 (2:0). Jak padły bramki?

9. minuta - Znakomita akcja Cracovii! Po rajdzie prawą stroną Cornela Rapy piłka trafiła do Kamila Pestki, a ten precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do bramki rywali.

32. minuta - Fatalny błąd w obronie Wisły Płock, która straciła piłkę pod własnym polem karnym, przejął ją Kamil Pestka i mocnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0.

69. minuta - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita pod nogi Mathiasa Hebo Rasmussena, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę na 3:0.

[polecany]23011705[/polecany]

Za tydzień Cracovia pojedzie do Warszawy zagrać z Legią, natomiast Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się ze Stalą Mielec. Wszystkie mecze ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy zostaną rozegrane w sobotę o 17:30.