PKO Ekstraklasa. Twierdza Płock nienaruszona przez całą rundę. Wisła ograła Cracovię

28 listopada 2021, 14:29 | KK

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock bez domowej porażki w całej rundzie jesiennej. W meczu 16. kolejki "Nafciarze" pokonali Cracovię 2:1 (2:0). Bohaterem gospodarzy okazał się Kristian Vallo, który zdobył bramkę i popisał się asystą.

Wisła Płock pokonała u siebie Cracovię 2:1
1 / 9

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Cracovia 2:1

Jak padły bramki?

• 1:0 14 min - Kristian Vallo otrzymał podanie na prawym skrzydle i dośrodkował wprost na nogę Mateusza Szwocha, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę dla Wisły.
  • 2:0 32 min - Kristian Vallo otrzymał znakomite prostopadłe podanie od Rafała Wolskiego i potężnym uderzeniem w samo okienko podwyższył wynik na 2:0.
  • 2:1 47 min - Jakub Myszor pomknął prawą stroną i dośrodkował w pole karne do Filipa Piszczka. Ten skutecznym strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

[przycisk_galeria]

"Nafciarze" zaskoczyli gości w 14 minucie. Źle podawał Otar Kakabadze, piłkę przejęli gospodarze – Mateusz Szwoch uruchomił na prawej stronie Kristiana Vallo i dostał zwrotna piłkę na środek pola karnego. Nie miał kłopotów z precyzyjnym strzałem przy słupku i Karol Niemczycki był bezradny.

BRAMKA MATEUSZA SZWOCHA:
Tak się wykorzystuje błędy rywali[unicode_pictographs]%F0%9F%91%8A[/unicode_pictographs] @WislaPlockSA prowadzi z @MKSCracoviaSSA![unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs]#WPŁCRA trwa w CANAL+ SPORT pic.twitter.com/2uSMPSsraB— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) November 28, 2021

Po stracie gola "Pasy” zaatakowały odważniej i znów zostały skarcone. Rafał Wolski podał piłkę do Vallo, a ten popisał się kapitalnym strzałem w „okienko” i było 2:0.

Po przerwie na murawie zameldował się Jakub Myszor. Od razu zapisał się w protokole meczowym, posyłając świetna centrę prawie z narożnika bliska na głowę do Filipa Piszczka, który uprzedził Jakuba Rzeźniczaka i zdobył bramkę.

Cracovia próbowała pójść za ciosem. Bliski szczęścia był Rakoczy, ale piłka minęła słupek. W 61 minucie Rakoczy, znów po otrzymaniu piłki od Myszora, był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. W 84 minucie powinno być 3:1 dla gospodarzy – Patryk Tuszyński po bucie Kakabadze uderzył w słupek, po odbiciu się piłki uderzał Dawid Kocyła i trafił w drugi słupek bramki.

Brawo Nafciarze! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%B5[/unicode_pictographs]⚪️[unicode_pictographs]%F0%9F%94%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%8A[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/p62jxKo2jZ— WislaPlockSA (@WislaPlockSA) November 28, 2021

Wisła Płock zbudowała prawdziwą twierdzę. W tym sezonie wygrała 6 meczów u siebie, 2 zremisowała, ani razu nie przegrała. Na zakończenie pierwszej rundy zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Piłkarz meczu: Kristian Vallo