Oceny Cracovii za mecz z Wisłą: Sandomierski uratował drużynę

11 grudnia 2016, 13:00 | Marcin Chycki

Cracovia zremisowała w derbowym meczu przy Reymonta 1:1 z drużyną Wisły Kraków. Zawodnicy "Pasów" pokazali się z dobrej strony na stadionie swojego odwiecznego rywala. Oto oceny podopiecznych Jacka Zielińskiego za derbowe spotkanie.

Wisla Krakow- Cracovia Krakow 1-1

GRZEGORZ SANDOMIERSKI (7) - Bramkarz Cracovii podtrzymuje dobrą formę. Bronił pewnie i uchronił w dużym stopniu swoją drużynę przed porażką.

LUIS CARLOS DELEU (6) - Udany mecz w jego wykonaniu. Niezłe wyjścia ofensywne, w obronie także dawał radę.

TOMASZ BRZYSKI (4) - W ofensywie prawie niewidoczny, w tym sezonie pokazywał już, że stać go na więcej. W obronie przeciętnie.

PIOTR POLCZAK (3) - Zawinił przy golu dla Wisły. Momentami grał w miarę dobrze, ale popełnił kilka błędów.

HUBERT WOŁĄKIEWICZ (5)- Jedno z jego lepszych spotkań w tym sezonie.

JAKUB WÓJCICKI (6) - Dobry występ Wójcickiego, do lepszej oceny brakło mu asysty, poza tym bardzo aktywny w ofensywie.

MATEUSZ SZCZEPANIAK (5) - Stać go na dużo więcej. Miał swoje sytuacje i mógł lepiej je zakończyć.

MIROSLAV COVILO (5) - W obronie prezentował się nieźle. Zaliczył kilka kluczowych wybić, w ataku bez błysku.

MARCIN BUDZIŃSKI (3) - Zmarnował klarowną sytuację po której powinien paść gol. Próbował strzałów z dystansu, ale nie pokazał pełni swoich możliwości.

SEBASTIAN STEBLECKI (3) - Bezbarwny w ofensywie, mało widoczny czego konsekwencją była zmiana go w drugiej połowie.

KRZYSZTOF PIĄTEK (6) - Strzelona bramka zdecydowanie podnosi jego ocenę. Poza tym to jego drugi mecz z rzędu z bramką. Miał jednak trochę szczęścia, bo parę chwil wcześniej mógł wylecieć z boiska za popchnięcie zawodnika Wisły.

Weszli z ławki:

DAMIAN DĄBROWSKI (4) - Lekko ożywił środek pola, ale daleko mu jeszcze do optymalnej formy.

ERIK JENDRISEK (5) - Był blisko asysty w sytuacji kiedy szansę zmarnował Budziński. Niezła zmiana.

MATEUSZ CETNARSKI (5) - Wszedł na ostanie 10 minut. Nieco poprawił grę w środku. Jego podania jednak mogły być trochę bardziej dokładne.