Oceniamy Wisłę po wygranym meczu ze Śląskiem. Przełamanie Brożka, dobry mecz Guerriera

29 sierpnia 2015, 00:38 | Marcin Chycki

Wisła Kraków przerywa passę remisów i pokonuje na własnym boisku Śląsk Wrocław 4:2. Oto oceny zawodników "Białej Gwiazdy" po zwycięskim meczu.

Oceniamy Wisłę za mecz ze Śląskiem

Wyjściowa jedenastka:

Radosław Cierzniak (7) - Bramkarz wykonywał dobrze swoją robotę podczas piątkowego meczu, a przy golach, które wpadały do siatki Wisły nie miał nic do powiedzenia. Zaliczył co prawda bramkę samobójczą, ale kompletnie nie może się za nią obwiniać, bo żaden golkiper nie byłby w stanie wyłapać takiej piłki. Poza tym popisał się świetną interwencją po strzale Kiełba z rzutu wolnego. Udany występ Cierzniaka.

Łukasz Burliga (6) - Obrońca często był spóźniony w obronie, ale nadrabiał swoim udziałem w akcjach ofensywnych. Nie popełnił jakiegoś znaczącego błędu, ale w następnych meczach powinien poprawić się w kryciu rywali, bo nie zawsze był dokładny.

Arkadiusz Głowacki (7) - W obronie jak zwykle nie ma się do czego przyczepić. Czasami pójście z kontrą nie wychodziło mu najlepiej. Mimo to wypadł najlepiej z pośród obrońców Wisły.

Richard Guzmics (4) - Niezbyt udany mecz Węgra. Jego błąd w drugiej połowie spowodował utratę bramki przez krakowian. Poza tym wydaje się, że grał trochę za ostro.

Boban Jović (6) - Zawodnik słabo porozumiewał się z kolegami z obrony. Dobra asysta przy bramce Guerriera rehabilituje jednak poczynania zawodnika w defensywie.

Wilde-Donald Guerrier (8) - Początek meczu słaby, fatalny strzał na bramkę Pawełka z dobrej pozycji i w efekcie zmarnowana szansa na gola. Później Haitańczyk bardzo chciał się odegrać za nieudany początek i świetnie mu to wychodziło. Pomocnik strzelił bramkę, zaliczył asystę, ale poza tym był także bardzo aktywny w ofensywnych akcjach. Przy kilku sytuacjach niewiele zabrakło mu do tego, aby podwyższył swój dorobek bramkowy w tym sezonie.

Maciej Jankowski (5) - Średni występ tego gracza. Ustawiony za Brożkiem piłkarz nie bardzo się wyróżniał podczas meczu. Na dodatek zmarnował dobrą okazję do podwyższenia wyniku na początku drugiej połowy.

Krzysztof Mączyński (5) - Pracowity podczas meczu, szczególnie gdy Śląsk wyruszał z kontrami. Zawodnikowi niestety nie bardzo wychodziły dośrodkowania oraz stałe fragmenty gry. Ewidentnie powinien popracować nad tymi elementami.

Alan Uryga (5) - Niepewna gra w obronie i słaba gra w powietrzu. Nie popełniał jakichś tragicznych błędów i w efekcie średni występ tego gracza.

Rafał Boguski (7) - Zagrał na przyzwoitym poziomie. Bardzo dobrze zachował się przy bramce na 2:1 dla Wisły. Zdobycie gola podwyższa ocenę gracza w tym spotkaniu.

Paweł Brożek (8) - Bardzo dobry mecz napastnika Wisły. Dwa gole w tym spotkaniu i można powiedzieć, że Brożek wreszcie się przełamał. Zawsze był tam gdzie być powinien. Świetna dyspozycja Brożka w meczu ze Śląskiem to dobry prognostyk dla "Białej Gwiazdy".

Wchodzili z ławki:

Rafael Criverllaro (brak oceny) - Dał zmianę w doliczonym czasie gry.

Tomasz Cywka (brak oceny) - Na boisku spędził zbyt mało czasu, aby ocenić.

Denis Popović (brak oceny) - Wszedł na boisko w 77. minucie, nie pokazał nic szczególnego. Zagrał za mało czasu do oceny.