Oceniamy piłkarzy Korony na mecz z Legią. Kto zawiódł? Kto został skrzywdzony przez sędziego?

3 grudnia 2018, 09:50 | dor

Piłkarze Korony Kielce przegrali z Legią Warszawa 0:3 w meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy. Kto zawiódł? Kto wypadł na plus? Kto został skrzywdzony przez sędziego? Oceniamy podopiecznych Gino Lettieriego za to spotkanie. [b]>>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH<<<[/b]
[b]Matthias Hamrol - ocena 5[/b] Przy bramkach bez szans. W 45 minucie popełnił błąd (niepotrzebnie daleko wyszedł z bramki), ale nie wykorzystał tego Carlitos. Na plus świetna interwencja w 82 minucie po strzale Hamalainena.
[b]Bartosz Rymaniak - 5[/b] Poprawny występ kapitana, ale nie był tak aktywny w ofensywie. Warto jednak dodać, że to po jego akcji prawą strona i dośrodkowaniu Korona najpoważniej zagroziła Legii w pierwszej połowie (strzelali Michał Gardawski i Elia Soriano, ale obronił Radosław Majecki).
[b]Ivan Marquez - 0[/b] Czerwona kartka za faul taktyczny na Michale Kucharczyku w 51 minucie, stąd ocena 0. Na nic zdały się protesty i dyskusje z sędzią Tomaszem Musiałem. Arbiter zdania nie zmienił, Hiszpan musiał opuścić boisko.
[b]Djibril Diaw - 5,5[/b] Wyróżniał się w defensywie, kilka ważnych odbiorów. Senegalczyk jesienią jest pewnym punktem defensywy. W 38 minucie dostał żółta kartę. Niesłusznie, bo faulu na Michale Kucharczyku nie było. Sędzia Tomasz Musiał popełnił błąd i skrzywdził obrońcę Korony. Kielecki klub odwoła się od tej decyzji.
[b]Michał Gardawski - 4,5[/b] Nie wrócił przy pierwszej bramce dla Legii, ale bardzo ładny strzał w 13 minucie.
[b]Oliver Petrak - 4[/b] Kilka razy spóźniony w interwencjach. Dużo słabszy występ niż z Górnikiem Zabrze.
[b]Jakub Żubrowski - 3[/b] Źle wszedł w mecz, w 3 minucie dostał żółtą kartkę, później znowu sfaulował Szymańskiego. Zmieniony w 34 minucie. Trener Gino Lettieri nie chciał ryzykować, bo - jak przyznał na pomeczowej konferencji - czerwona kartka była blisko.
[b]Matej Pućko - 4,5[/b] Nie był tak aktywny. W 70 minucie powinien zdobyć bramkę, ale przestrzelił.
[b]Marcin Cebula - 4[/b] Po koncertowym meczu przeciwko Górnikowi Zabrze, dużo słabszy występ. Niewiele dał drużynie w ofensywie.
[b]Ivan Jukić - 4[/b] Zagubiony w pierwszej połowie, w dodatku niepotrzebna żółta kartka za odkopnięcie piłki.
[b]Elia Soriano - 4[/b] Mniej widoczny. Raz zagroził bramce Legii, ale jego strzał instynktownie obronił Majecki.
[b]Mateusz Możdżeń - 4[/b] Wszedł przy stanie 0:1 - w 34 minucie za Jakuba Żubrowskiego. Poprawnie, ale bez błysku w drugiej linii.
[b]Piotr Malarczyk - 3,5[/b] Wszedł w 60 minucie, żeby wypełnić lukę w obronie po Marquezie. Poprawnie, ale nie uniknął błędów.
[b]Maciej Górski 5[/b] Wszedł w 46 minucie za Ivana Jukicia. Dobra zmiana. Bliski zdobycia bramki po akcji w 70 minucie. Po jego strzale Radosław Majecki odbił piłkę końcami palców, następnie odbiła się od słupka i wyszła w pole.