menu

Nowe fakty w sprawie Szymona Marciniaka. UEFA szykuje oświadczenie. Sędzia ma w planach pozew przeciw stowarzyszeniu "Nigdy więcej"

2 czerwca 2023, 11:47 | redakcja

Nowe fakty w sprawie Szymona Marciniaka. Według naszych informacji arbiter nie zostanie odsunięty od poprowadzenia finału Ligi Mistrzów. UEFA szykuje oświadczenie, pod którym Marciniak ma złożyć podpis. Arbiter z kolei ma pozwać organizację "Nigdy więcej" za oszczerstwa pod swoim adresem.


fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Szymon Marciniak szykuje pozew przeciw "Nigdy więcej"


Ze źródeł zbliżonych do UEFA usłyszeliśmy, że Szymon Marciniak nie został odsunięty od poprowadzenia finału LM. Padła taka propozycja, natomiast miało to zostać ogłoszone w piątek o godz. 9:00. Jak udało nam się ustalić szef federacji Aleksander Ceferin chce "rozmasować" całą sytuację.

W planach jest publikacja oświadczenia, pod którym podpis złoży Szymon Marciniak. Z kolei arbiter ma szykować pozew przeciw stowarzyszeniu "Nigdy więcej" za pomylenia eventów - politycznego z ekonomicznym.

Jego obecność jako prelegenta na konferencji nie miała żadnego powiązania z polityką, co zresztą podkreślił zarówno PZPN jak i Ministerstwo Sportu i Turystyki w oświadczeniach wysłanych dziś do UEFA.

Wkrótce ma się wszystko wyjaśnić, jednak najpewniej Marciniak poprowadzi finał LM, tak jak pierwotnie planowano. Mecz odbędzie się 10 czerwca między Manchesterem City a Interem. Razem z arbitrem do Stambułu wybędzie polski zespół: Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędziami VAR z kolei będą Tomasz Kwiatkowski oraz Bartosz Frankowski.

[polecany]24930637[/polecany]


Polecamy