menu

Mundial 2022. Dwóch Saudyjczyków nie zagra z Polską

23 listopada 2022, 14:41 | OPRAC.: Jakub Maj

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej, po sprawieniu jednej z największych sensacji w historii piłkarskich mundiali, przygotowuje się do sobotniego meczu z Polską. Podopieczni Herve Renarda przystąpią do meczu z Biało-Czerwonymi poważnie osłabieni.


fot. PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Wiadomo, że trener Saudyjczyków Herve Renard nie będzie mógł skorzystać z pomocy dwóch zawodników, którzy przyczynili się do sensacyjnej wygranej 2:1 z Argentyną. Yaser Al-Shahrani i kapitan zespołu Salman Al-Faraj z powodu kontuzji nie zagrają już w tegorocznych mistrzostwach.

Obrońca Al-Shahrani w ostatnich minutach meczu z "Albicelestes" wziął udział w groźnie wyglądającym zdarzeniu. Wychodzący do piłki bramkarz Al-Owais wyskoczył z wysuniętym kolanem, na które "nadział się" kolega z zespołu. Zawodnik stracił przytomność i po nocy spędzonej w Dausze w środę został przewieziony na dalsze leczenie do Rijadu. Lekarze stwierdzili u niego złamanie szczęki, złamanie kości twarzy i krwotok wewnętrzny.

Z kolei uraz kolana Al-Faraja miał miejsce jeszcze w pierwszej połowie. Środkowy pomocnik i kapitan zespołu zszedł z boiska tuż przed przerwą i również nie wróci do gry w katarskiej imprezie.

Stworzyliśmy historię saudyjskiej piłki nożnej. To pozostanie na zawsze. To jest najważniejsze. Ale musimy też myśleć o przyszłości, ponieważ wciąż mamy dwa mecze, które są dla nas bardzo trudne napisał:

– powiedział Renard.

W sobotę o godz. 14.00 rywalem w grupie C Arabii Saudyjskiej będzie Polska. (PAP)

MŚ 2022 w GOL24


Więcej o MŚ 2022 - newsy, wyniki, terminarze, tabele


Polecamy