menu

MŚ 2022. Grzegorz Krychowiak: Arabia Saudyjska ma mnóstwo jakości

25 listopada 2022, 11:01 | TVP Sport

Zespół Arabii Saudyjskiej ma mnóstwo jakości i doświadczonego szkoleniowca. Wiedziałem, że to będzie trudny rywal. Takiej niespodzianki jednak mało kto się spodziewał. To pokazuje, że w futbolu nie ma teraz łatwych meczów – powiedział Grzegorz Krychowiak o najbliższym przeciwniku reprezentacji Polski.


fot.

Grzegorz Krychowiak o…
…wygranej Arabii Saudyjskiej

Wygrać z Argentyną w pierwszym meczu, to naprawdę jest godne podziwu. Na pewno to nie był łatwy mecz. Wiele elementów miało wpływ na to, że zdobyli trzy punkty.

…klasie Saudyjczyków
Jako zawodnik, który występuje na co dzień w Arabii Saudyjskiej, wiem, że ten zespół ma mnóstwo jakości i doświadczonego szkoleniowca. Wiedziałem, że to będzie bardzo trudny rywal na tych mistrzostwach. Ale żeby sprawić taką niespodziankę, to mało kto się spodziewał. To tylko pokazuje, że w dzisiejszym futbolu nie ma łatwych meczów. Że każdy umie biegać, walczyć, a jak dołączysz do tego jeszcze dobrą taktykę i umiejętności, to masz fantastyczny zespół. I właśnie w tym meczu Arabia Saudyjska to pokazała. Gdy słyszałem, że Arabia Saudyjska będzie na tym turnieju tylko dostarczycielem punktów, to powtarzałem – podejdźmy do tego zespołu z ogromnym szacunkiem. Widziałem, jacy zawodnicy tam występują i naprawdę mogą sprawić kilka niespodzianek.

…reprezentacji Polski
Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu to my zdobędziemy trzy punkty i zrobimy krok do naszego celu. My mamy ogromny szacunek do każdego rywala. To nie jest tak, że reprezentacja Polski gra na wszystkich mundialach od dwudziestu lat i osiąga sukcesy na tych turniejach. My też jesteśmy zespołem, który wystąpił dopiero na ostatnich czterech turniejach. Więc też jesteśmy taką drużyną, która kwalifikuje się na mundiale i Euro, ale musi potwierdzić, że zasługuje na to, by na nich grać.

MUNDIAL 2022 w GOL24


Więcej o MUNDIALU - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy