Lotto Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zmasakrował Miedź Legnica. A Marcin Robak przegonił Grzegorza Latę

26 października 2018, 19:47 | JCZ

Lotto Ekstraklasa. Na otwarcie 13. kolejki pogrom. Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Miedź Legnica aż 5:0 (4:0). To najwyższe zwycięstwo tego sezonu. Na trybunach zasiadło 5934 osób.

Śląsk Wrocław pokonał Miedź Legnica 5:0
1 / 10

[przycisk_galeria]

Śląskowi zdarzyło się już w tym sezonie zdobyć po cztery bramki w Lotto Ekstraklasie, ale ani razu pięć; cztery padły w domowym meczu z Piastem Gliwice (4:1) i wyjazdowym z Jagiellonią Białystok (4:0). Z Miedzią poszło jednak łatwiej, szybciej i w lepszym stylu.

Oczywiście beznadziejna obrona legniczan (najgorszym z najgorszych okazał się brat Piotra Zielińskiego - Paweł) wiele pomogła, żeby taki scenariusz się ziścił. To natomiast w niczym nie umniejsza zasług Śląska, który strzelanie w pierwszej połowie zaczął w 14 minucie, a zakończył w 34.

Wszystko co dobre wyszło od Marcina Robaka. W niecały kwadrans doświadczony napastnik wykorzystał jedenastkę i na pełnej szybkości zwieńczył kontratak. Dzięki dzisiejszym dokonaniom na liście najlepszych strzelców polskiej ligi przeskoczył Grzegorza Latę. Ma 112 trafień.

89' Dzisiejszy mecz przyjaźni na trybunach świętuje 5 934 kibiców!---Miedź Legnica Śląsk Wrocław#MIEŚLĄ#Ekstraklasa pic.twitter.com/ElwFnrgnMv— MKS Miedź Legnica (@MiedzLegnica) 26 października 2018

Pochwalić należy również pozostałych zawodników Śląska. Okazji nie zmarnował Michał Chrapek, który prezentuje się coraz lepiej w środku pola. Na 4:0 podwyższył zaś Djordje Cotra, uderzając po długim słupku. Trener Tadeusz Pawłowski, zamyślony przed pierwszym gwizdkiem, schodził do szatni z szerokim uśmiechem.

Rozbita Miedź w drugiej połowie nie nawiązała walki. Śląsk zakończył zabawę w 70 minucie, ustalając wynik na 5:0 (trafił wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Radecki).

To był 97. mecz Lotto Ekstraklasy. Śląsk może pochwalić się najefektowniejszym zwycięstwem trwającego sezonu. Przebił Wisłę Kraków (po 5:2 z Lechią Gdańsk i z Lechem Poznań).

Piłkarz meczu: Marcin Robak
Atrakcyjność meczu: 8,5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Przyszłość polskiej piłki według gry FIFA 19

[xlink]fe0536dd-6778-10d9-6f1a-7af771a8880a,72fb52ff-ef70-7b14-4fa8-b0f0562a2e7c[/xlink]