menu

Najbardziej wartościowi piłkarze grający na Dolnym Śląsku

14 czerwca 2023, 13:37 | Dawid Foltyniewicz

W ubiegłym tygodniu portal Transfermarkt zaktualizował wyceny piłkarzy z klubów, które w sezonie 2022/2023 występowały w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W tym gronie znajdują się także gracze Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin i Miedzi Legnica. Którzy zawodnicy są najbardziej wartościowi we wspomnianych klubach? Kliknij „zobacz galerię” i sprawdź!

Wartość: 2 mln euro. Pozycja: defensywny pomocnik. Narodowość: Polska. Wiek: 22 lata. Zestawienie otwiera Łukasz Łakomy, jednak należy podkreślić, że w najbliższym sezonie nie zobaczymy go na boiskach Ekstraklasy. Zagłębie właśnie sfinalizowało jego transfer do szwajcarskiego Young Boys. Kwota – 2 mln euro.
fot. Andrzej Banaś
Wartość: 1,5 mln euro. Pozycja: lewy skrzydłowy. Narodowość: Niemcy. Wiek: 22 lata. W tym okienku może opuścić Śląsk, ale WKS w ogóle nie będzie rozmawiał o ofertach poniżej 2 mln euro. Optymalnie byłoby sprzedać go za 3 mln euro lub więcej. Interesują się nim kluby z 1. Bundesligi i czołowe drużyny 2. Bundesligi.
fot. Paweł Relikowski
Wartość: 1 mln euro. Pozycja: środkowy napastnik. Narodowość: Hiszpania. Wiek: 26 lat. Raków chciał go sprowadzić zimą i w tym okienku może wrócić z lepszą ofertą. O piłkarza pytają także inne kluby. Jego kontrakt wygasa za rok, więc to ostatni moment, by na Hiszpanie zarobić.
fot. Paweł Relikowski
Wartość: 900 tys. euro. Pozycja: prawy skrzydłowy. Narodowość: Polska. Wiek: 24 lata. Niektórzy kibice Zagłębia mówili, że opaska kapitańska nieco mu ciążyła. Wciąż musi popracować nad lepszym wykańczaniem akcji. Faktem jest jednak, że w Lubinie nie ma obecnie lepszego skrzydłowego.
fot. Adam Jastrzębowski
Wartość: 800 tys. euro. Pozycja: ofensywny pomocnik. Narodowość: Polska. Wiek: 16 lat. Świetny występ jednego z liderów kadry U-17 na ostatnich mistrzostwach Europy nie przeszedł bez echa. Trener Ivan Djurdjević potrafił kilka razy wystawić 16-latka w wyjściowym składzie Śląska na mecze Ekstraklasy i ten nie odstawał, potrafił się wręcz wyróżniać. Częściej grał jednak w drugoligowych rezerwach i Centralnej Lidze Juniorów.
fot. Paweł Relikowski
Wartość: 700 tys. euro. Pozycja: środkowy obrońca. Narodowość: Polska. Wiek: 24 lata. W ubiegłym sezonie rozegrał 27 meczów w Ekstraklasie. Podstawowy środkowy obrońca Zagłębia.
fot. Andrzej Banaś
Wartość: 700 tys. euro. Pozycja: bramkarz. Narodowość: Polska. Wiek: 20 lat. W rundzie jesiennej pewniak do obsady pozycji bramkarza. Na wiosnę dostępu do bramki Zagłębia strzegł Sokratis Dioudis, posyłając Bieszczada na ławkę rezerwowych.
fot. Andrzej Szkocki
Wartość: 700 tys. euro. Pozycja: prawy obrońca. Narodowość: Polska. Wiek: 21 lat. Za swoje występy w ostatnim sezonie zbierał dobre recenzje i Zagłębie przedłużyło z nim kontrakt. Będzie on ważny do 30 czerwca 2026 roku.
fot. Witkor Gumiński
Wartość: 650 tys. euro. Pozycja: środkowy pomocnik. Narodowość: Dania. Wiek: 29 lat. W ubiegłym sezonie wystąpił w 27 meczach Ekstraklasy, zdobył 3 bramki. W rundzie wiosennej dostosował się poziomem do gry całego zespołu.
fot. Adam Jastrzębowski
Wartość: 650 tys. euro. Pozycja: prawy obrońca. Narodowość: Polska. Wiek: 27 lat. Do Zagłębia dołączył przed rundą wiosenną, wcześniej zbierał dobre recenzje za grę w Radomiaku. W Lubinie daleko mu na razie do roli pierwszoplanowej postaci drużyny.
fot. Piotr Krzyżanowski
Wartość: 1,2 mln euro. Pozycja: ofensywny pomocnik. Narodowość: Polska. Wiek: 19 lat. W sezonie 2022/2023 zrobił bardzo duży postęp i był jednym z najważniejszych ogniw ofensywy Zagłębia. Kibice „Miedziowych” raczej nie będą długo tęsknić za żegnającym się z Lubinem Filipem Starzyńskim.
fot.
W ubiegłym tygodniu portal Transfermarkt zaktualizował wyceny piłkarzy z klubów, które w sezonie 2022/2023 występowały w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W tym gronie znajdują się także gracze Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin i Miedzi Legnica. Którzy zawodnicy są najbardziej wartościowi we wspomnianych klubach? Sprawdź w naszej galerii!
fot.
1 / 12

Po ostatniej aktualizacji wartości rynkowych na portalu Transfermarkt najwyżej wycenianym piłkarzem na Dolnym Śląsku był przez chwilę Łukasz Łakomy. Ten stan właśnie się zmienia, bo w środę Zagłębie potwierdziło, że pomocnik przenosi się do szwajcarskiego Young Boys.

[polecany]24979623[/polecany]

O przenosinach Łakomego jako pierwszy poinformował portal fanowski mkszaglebie.pl. Informację tę kolportowały inne media, ale nikt nie podawał kwot. Pojawiła się plotka, że zawodnik, który ma jeszcze tylko rok kontraktu z Zagłębiem, może odejść za mniej niż milion euro. Udało nam się zweryfikować w bardzo wiarygodnym źródle, że to nieprawda. Miedziowi zarobią na 22-latku aż 2 mln euro.

Za plecami Łakomego znajduje się John Yeboah, zdecydowanie najlepszy gracz Śląsk w ubiegłym sezonie, bez którego WKS przygotowywałby się obecnie do występów w Fortuna 1 Lidze. Na razie trudno ocenić, czy zobaczymy przebojowego skrzydłowego w koszulce Śląska.

Wrocławski klub w ogóle nie będzie rozmawiał o ofertach poniżej 2 mln euro, a optymalnie byłoby sprzedać go za 3 mln euro lub więcej. Interesują się nim kluby z 1. Bundesligi i czołowe drużyny 2. Bundesligi. Okazuje się, że poza SV Darmstadt 98, które po sześcioletniej przerwie wraca do niemieckiej elity, Yeboahem miał interesować się VfB Stuttgart. Klub z miasta Mercedesa, wygrywając baraż z HSV, utrzymał się w Bundeslidze i planuje przebudowę kadry. Jeśli chodzi o drugoligowe ekipy, to Yeboaha widziałaby u siebie Fortuna Düsseldorf, która właśnie sprzedała Dawida Kownackiego do Werderu Brema. Oficjalnie żadna oferta do tej pory nie wpłynęła.

Kto jeszcze znajduje się na liście najbardziej wartościowych piłkarzy Dolnego Śląska? Kliknijcie „zobacz galerię” i sprawdźcie!


Polecamy