LOTTO Ekstraklasa. Sheridan strzelił z "trzeciego piętra", kibice Jagiellonii poprosili o tytuł

30 kwietnia 2017, 17:23 | JCZ

LOTTO Ekstraklasa. Skromnie, bo skromnie, ale Jagiellonia Białystok pokonała Pogoń Szczecin i tym samym powróciła na fotel lidera. Jedynego gola strzelił Cillian Sheridan. Spotkanie obejrzało 12 100 widzów.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:0
1 / 21

[przycisk_galeria]

Kibice Jagiellonii przywitali piłkarzy oprawą z hasłem: "Słuchaj Jezu jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". O dzisiejsze zwycięstwo przybliżające do głównego celu też musieli się pomodlić.

Chociaż gra w pierwszej połowie nie porwała, to białostoczanom i tak udało się wyjść na prowadzenie. W 33 minucie wysoko ponad Jarosławem Fojutem skoczył Cillian Sheridan i głową skierował piłkę przy prawym słupku. To był jego piąty gol, a trzeba pamiętać, że wystąpił dopiero po raz ósmy. Później miał jeszcze jedną okazję w tym meczu, ale Jakub Słowik wygrał z nim pojedynek jeden na jeden.

pic.twitter.com/jacsK63Aua— Kuba Seweryn (@KubaSeweryn) 30 kwietnia 2017

pic.twitter.com/6yoxNfIboR— Marek Wasiluk (@MarekWasiluk) 30 kwietnia 2017

Pogoń starała się grać odważnie. Była długimi fragmentami trudnym rywalem dla Jagiellonii. Dość powiedzieć, że przed zmianą stron Spas Delev trafił z rzutu wolnego w słupek, a zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy z woleja kopnął tuż obok bramki. Po zagraniach od Bułgara swoje szanse mieli również Jarosław Fojut i Adam Frączczak.

Piłkarz meczu: Cillian Sheridan