LOTTO Ekstraklasa. Czesław Michniewicz: Nikt nie powie, że ktoś nam ten punkt podarował

17 lutego 2017, 23:28 | krk

LOTTO Ekstraklasa. Zespół z Niecieczy solidnie zapracował na punkt z gdańską Lechią. Remis gospodarze uratowali jednak dopiero w doliczonym czasie gry. - Zremisowaliśmy z bardzo dobrym zespołem, który będzie walczył o czołowe lokaty - mówił po meczu Czesław Michniewicz.

Czesław Michniewicz, Bruk-Bet Termalica Nieciecza:

Wiedzieliśmy z kim gramy. Przyjechał do nas zespół lidera tabeli, który bardzo dobrze rozpoczął rundę wiosenną od zwycięstwa 3:0 nad Jagiellonią. Mecz wyglądał tak jak się spodziewaliśmy. Lechia dobrze operowała piłką, my próbowaliśmy kontrować, jednak zbyt głęboko cofnęliśmy się i mieliśmy pewne kłopoty. Ale w końcu jakoś udało się nam z tego otrząsnąć. I w końcu mieliśmy także kilka dobrych momentów w swoim wykonaniu. Wydaje mi się, że już do przerwy należał się nam rzut karny, ale sędzia podjął inną decyzję. W przerwie jednak nie rozmawialiśmy o tej sytuacji. Skupiliśmy się na tym, by inaczej zagrać w drugiej połowie.

Mieliśmy pewne problemy, bo kontuzji doznał Guilherme, który postanowił jednak wytrwać jeszcze na boisku kilka minut. Niestety musiał zejść, co trochę pokrzyżowało nam plany ze zmianami. Graliśmy jednak lepiej. Stworzyliśmy kilka dobrych okazji, lecz ani razu nie udało się pokonać bardzo dobrze broniącego Dusana Kuciaka. Wydawało się, że mamy ten mecz pod kontrolą, a tu nagle nastąpiła łatwa strata w środku pola, kapitalne podanie Rafała Wolskiego do Sławomira Peszki, który mimo asysty dwóch obrońców, strzelił nie do obrony. Ta bramka nieco nas stłamsiła, przygasiła. Zeszło z nas powietrze, zaczęliśmy tracić wiarę w to, że uda się nam wyrównać

W końcówce jednak szczęście się uśmiechnęło do naszego zespołu. Wyrzut z autu, zamieszanie i - jak twierdzą moi piłkarze - zagranie ręką jednego z rywali. Ja dokładnie tej sytuacji nie widziałem, ale sędzia wskazał na 11. metr i Vladislavs Gutkovskis wyrównał na 1:1. Zremisowaliśmy z bardzo dobrym zespołem, który będzie walczył o czołowe lokaty w tym sezonie i na pewno nikt nie powie, że ktoś nam ten punkt podarował.