menu

Liga Mistrzów. Hiszpańscy kibice zaskoczeni bezpłatnym piwem

16 września, 20:26 | Zbigniew Kuczyński

Kibice Sevilli, którzy przylecieli do stolicy Danii na środowy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga (0:0), byli kompletnie zaskoczeni, kiedy otrzymali od gospodarzy bezpłatne piwo.


fot. PAP/EPA/Liselotte Sabroe

Kiedy Hiszpanie siedzieli już na trybunach, nagle pojawili się stewardzi przynosząc im darmowe piwo i to nie po szklaneczce, lecz w specjalnych nosidełkach po sześć dużych kufli, tak aby starczyło na pierwszą połowę. W przerwie sytuacja się powtórzyła.

Hiszpańscy kibice byli szczególnie zadowoleni, ponieważ jeden kufel na stadionie Parken, na którym gra FC Kopenhaga, kosztuje siedem euro.

Inny duński klub Silkeborg, który w czwartek rozegrał mecz w Lidze Konferencji z West Ham (2:3), nie chciał być gorszy i zrobił taką samą przyjemność kompletnie zaskoczonym angielskim kibicom.

Rzecznik klubu Michael Ravn wyjaśnił na łamach dziennika „Ekstrabladet”, że była to "akcja tonująca nastroje - Anglicy czekali w długiej kolejce po odbiór biletów i zaczęli się wyraźnie denerować. Poczęstowaliśmy ich więc naszym dobrym duńskim piwem, co wywołało na nich piorunujące wrażenie”.

Duńskie kluby, głównie FC Kopenhaga i Broendby, znalazły się w ostatnich tygodniach na czołówkach europejskich gazet z powodu wielu chuligańskich incydentów i bójek.

„Chcemy zmienić ten obraz i pokazać, że w naszym kraju można się dobrze bawić na stadionie przy wspólnym piwie, a zwłaszcza dobrze przyjąć gości” - wyjaśnił FC Kopenhaga. (PAP)

Zbigniew Kuczyński

kucz/ af/


Polecamy