menu

Liga Mistrzów: trener Liverpoolu Jürgen Klopp: Jeśli nie wygramy niczego poza Pucharem Ligi, sezon będzie dla nas stracony

14 maja 2022, 11:24 | JacK

Liverpool staje dzisiaj przed szansą zdobycia drugiego z czterech trofeów w tym sezonie - zagra z Chelsea w finale Pucharu Anglii. Wcześniej „The Reds” sięgnęli już po Puchar Ligi. A mają jeszcze szanse na wygranie Premier League i Ligi Mistrzów. Trener Liverpoolu, Jürgen Klopp odniósł się do wyników swojego zespołu w obecnym sezonie oraz przygotowań do finału Champions League, 28 maja w Paryżu.

Trener Jürgen Klopp oczekuje od Liverpoolu wywalczenia w tym sezonie kolejnego trofeum po zdobyciu Pucharu Ligi
Trener Jürgen Klopp oczekuje od Liverpoolu wywalczenia w tym sezonie kolejnego trofeum po zdobyciu Pucharu Ligi
fot. Mehdi Bolourian/WIKIMEDIA

Klopp potwierdził, że brazylijski pomocnik Fabinho zdąży wyleczyć kontuzję ścięgna podkolanowego przed finałem Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt, 28 maja na Stade de France w podparyskim Saint Denis.

– W finale Ligi Mistrzów będzie zdolny do gry – powiedział Klopp mediom w przeddzień spotkania z Chelsea w finale Pucharu Anglii na Wembley w Londynie.

Brazylijczyk doznał kontuzji we wtorkowym wyjazdowym meczu Premier League z Aston Villą (2:1) i po przejściu odpowiednich badań medycznych zdiagnozowano u niego naciągnięcie ścięgna podkolanowego.

Fabinho nie trenował w tym tygodniu z resztą swoich kolegów z zespołu i nie zdąży w sobotę zagrać w finale FA Cup, ale może zaliczyć minuty gry w dwóch ostatnich meczach „The Reds” do końca sezonu Premier League. Dwa tygodnie przed finałem Ligi Mistrzów trener Klopp jest także przekonany, że Brazylijczyk będzie gotowy zmierzyć się ze swoim byłym zespołem w Paryżu.

Klopp podzielił się również opinią na temat wyników swojego zespołu w tym sezonie.

– Wygraliśmy już Puchar Ligi, ale jesteśmy Liverpoolem i zespół na tym poziomie trudno uznać za odnoszący sukcesy, jeśli wygrał tylko Puchar Ligi. Wiemy, że w tym okresie czekają nas finały innych turniejów. Jeśli nie wygramy nic innego, sezon nie będzie udany – zacytował Kloppa „The Telegraph”.

Liverpool zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli Premier League z 86 punktami. Liderem i aktualnym mistrzem Anglii jest Manchester City (89 punktów).


Polecamy