menu

Finisz okna transferowego o północy! Cristiano Ronaldo jednak spokojnie zdąży opuścić Manchester United

1 września 2022, 21:15 | Filip Stachowski

Portugalski atakujący Manchesteru United Cristiano Ronaldo, mimo iż trener „Czerwonych Diabłów”, Erik ten Hag stwierdził, że CR7 nigdzie w tym sezonie nie odejdzie, bowiem jest przewidziany w projekcie Holendra gry o mistrzostwo Premier League, wciąż liczy na zmianę klubu i występy w Lidze Mistrzów.

Cristiano Ronaldo słucha rad trenera Manchesteru United, Holendra Erika ten Haga przed wejściem na boisko
Cristiano Ronaldo słucha rad trenera Manchesteru United, Holendra Erika ten Haga przed wejściem na boisko
fot. EPA/PAP

Letnie ookno transferowe zamknięte zostanie w Europie w czwartek 1 września o godzinie 23.59, ale Cristiano może jednak przeprowadzić się z Manchesteru United. Portugalczyk chciałby skorzystać z opcji wypożyczenia w biężacym sezonie i w kolejnym wrócić na Old Trafford, aby dokończyć umowę obowiązującą z „Czerwonymi Diabłami” do czerwca 2024 roku.

[polecany]23671607[/polecany]

Wprawdzie nierealna wydaje się już oferta Napoli, w której właściciel „Pernatopei” Aurelio De Laurentiis chętnie widziałby Cristiano na Stadio Diego Maradona. Spaliła na panewce propozycja przenosin do macierzystego klubu CR7 - Sportingu Lizbona, który nie byłby w stanie realizować wynagrodzenia gwiazdora. Podobnie do sprawy podeszła Borussia Dortmund. A kluby z Serie A - AC Milan i Inter Medialona nie kwapiły się do zrealizowania transakcji. Jedynie zespoły z Arabii Saudyjskiej mogłyby wypełnić żądania finansowe Portugalczyka, lecz sam zainteresowany nie kwapił się do odejścia na Półwysep Arabski, bowiem za cel stawia sobie wciąż śrubowanie rekordów w Lidze Mistrzów.

[polecany]23690565[/polecany]

Nieoczekiwanie po Cristiano zgłosił się Fenerbahce Stambuł, który negocjuje z Manchesterem United warunki wypożyczenia.

Według tureckiego portalu ajansspor.com, awizującego transfer 37-latka jako „Bombę Stulecia”, Cristiano uzgodnił warunki osobistego kontraktu z „Kanarkami”

Rodak CR7, trener Fenerbahce, Jorge Jesus , osobiście rozmawiał z Portugalczykiem. Przekonał zawodnika do wyrażenia zgody na transfer.

W Anglii okno transferowe zamyka się dzisiaj przed północą. W Turcji będzie jeszcze otwarte do 8 września.

[polecany]23689621[/polecany]


Polecamy