Liga Mistrzów: Rekord za rekordem. I to z udziałem Legii Warszawa!

23 listopada 2016, 10:34 | ŁŻ

Mecz pomiędzy Borussią Dortmund i Legią Warszawa określić szalonym pojedynkiem to za mało. W spotkaniu tym złamanych zostało kilka rekordów.

[b]12 - tyle bramek w Lidze Mistrzów w jednym meczu jeszcze nie padło[/b] Dotychczasowy rekord należał do piłkarzy AS Monaco i Deportivo La Coruna. W 2003 roku ci pierwsi pokonali rywala 8:3. We wtorek ten rekord został jednak złamany i to w meczu z udziałem Legii Warszawa! Szkoda tylko, że mistrzowie Polski stracili w tej batalii aż 8 bramek.
[b]5 bramek do 25. minuty[/b] Tyle trafień, w tak krótkim odstępie czasu na początku meczu, nie padło wcześniej w żadnym pojedynku Ligi Mistrzów. Na listę strzelców w tym fragmencie wpisali się dwukrotnie Aleksandar Prijović z Legii Warszawa, a także dwukrotnie Shinji Kagawa i raz Nuri Sahin z Borussii Dortmund.
[b]24 bramki stracone w fazie grupowej Ligi Mistrzów[/b] Tyle właśnie bramek stracili w przeszłości piłkarze Bate Borysów. Jeśli zatem legioniści stracą w meczu ze Sportingiem Lizbona, czyli spotkaniu kończącym fazę grupową LM, choćby jedną bramkę, zapiszą się w historii z kolejnym rekordem. Ten na pewno jednak jest bardzo niechlubny.
[b]7 goli w 32 minuty[/b] To kolejny rekord ustanowiony w meczu Borussii Dortmund z Legią Warszawa. A stało się to w pierwszej połowie pojedynku. Bramki zdobywali wówczas dwukrotnie Aleksandar Prijović dla Legii oraz Shinji Kagawa (dwa razy), Nuri Sahin i Ousmane Dembele i Marco Reus dla Borussii.
Przypomnijmy, Borussia Dortmund triumfowała we wtorkowym meczu z Legią Warszawa, po szalonym spotkaniu, 8:4. W ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów piłkarze mistrza Polski zagrają u siebie ze Sportingiem Lizbona (7 grudnia).