menu

Liga hiszpańska. Piłkarz Valencii Mouctar Diakhaby: Jeden z zawodników mnie obraził. Powiedział do mnie: „Czarne gó...”

7 kwietnia, 18:28 | RUPTLY/x-news

Liga hiszpańska. Spotkanie La Liga pomiędzy Cadiz a Valencią zostało przerwane. Mouctar Diakhaby twierdzi, że został obrażony na tle rasistowskim przez Juana Calę. - Jeden z zawodników mnie obraził. Powiedział do mnie: „Czarne gó...” - opowiada piłkarz.


fot.

- Po dwóch dniach jestem spokojniejszy i chcę porozmawiać o tym, co się stało. W ostatnią niedzielę w Kadyksie odbył się mecz, podczas którego jeden z zawodników mnie obraził. Powiedział do mnie: „Czarne gówno”. Powiedział to piłkarz drużyny przeciwnej i było to nie do zniesienia. Nie mogę tego zaakceptować. Wszyscy widzieliście moją reakcję. To coś, czego nie można akceptować w codziennym życiu, a tym bardziej w piłce nożnej, sporcie opartym na szacunku - powiedział Mouctar Diakhaby.

[twitter]https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1378765797175214081[/twitter]

- Wraz z kolegami z drużyny postanowiliśmy wrócić do szatni. To była dobra decyzja. Później jeden z zawodników Cadizu zapytał jednego z naszych piłkarzy, czy wrócilibyśmy na boisko, gdyby Juan Cala przeprosił. Ja i moi koledzy z drużyny odpowiedzieliśmy, że nie. To nie jest sposób, w jaki się to robi. Nie możesz zrobić czegoś takiego, przeprosić i po prostu otrzymać wybaczenie. Po prostu nie. Dzisiaj czuję się już dobrze, ale bardzo mnie to boli - przekazał obrońca.

- Mam nadzieję, że La Liga coś z tym zrobi, nakładając sankcje i zbierając dowody, aby wszystko było jasne - stwierdził Francuz.

- Chcę podziękować klubowi Valencia CF, moim kolegom z drużyny i sztabowi trenerskiemu za solidarność i wsparcie, które okazali. Chciałbym również wyrazić wdzięczność innym za pomoc i uczucia, które mi okazali. Chcę im przekazać, że wszystko już w porządku. Dziękuję bardzo - zakończył piłkarz Valencii.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24


Więcej o LIDZE HISZPAŃSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela


Polecamy