menu

Liga angielska. Cristiano Ronaldo oskarżony o "porywcze" zachowanie

23 września 2022, 19:52 | Manchester (AFP/PAP)

Cristiano Ronaldo został w piątek oskarżony przez Angielską Federację Piłkarską (FA) o "porywcze lub nieodpowiednie" zachowanie. Portugalczyk po meczu Manchesteru United z Evertonem w zeszłym sezonie uderzył kibica w rękę, przez co wypadł mu telefon.


fot. Instagram/Cristiano Ronaldo

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia po przegranym przez "Czerwone Diabły" 0:1 spotkaniu wyjazdowym z Evertonem. Po zakończonym meczu bardzo szybko rozprzestrzeniło się nagranie wideo przedstawiające Ronaldo, który w drodze powrotnej do szatni uderzył w rękę nastolatka, przez co wypadł mu telefon. Matka chłopca powiedziała, że miał on posiniaczoną dłoń, a ekran smartfona się rozbił.

Tego samego wieczoru 37-letni piłkarz zamieścił na Instagramie przeprosiny. W sierpniu dostał ostrzeżenie od policji w Liverpoolu.

"Wygląda na to, że zachowanie napastnika po ostatnim gwizdku było niewłaściwe i/lub gwałtowne" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie FA.

Ronaldo grozi zawieszenie na jeden lub kilka meczów Premier League. Klub z Manchesteru „odnotował” decyzję FA, dodając: „Będziemy wspierać naszego gracza w jego odpowiedzi na to oskarżenie”.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki obecnie przebywa z reprezentacją Portugalii. W sobotę zagra ona w Lidze Narodów z Czechami.(PAP)

msl/ af/


Polecamy