menu

Liga angielska. Ronaldo zawieszony na dwa mecze za incydent z kwietnia

23 listopada 2022, 16:29 | OPRAC.: Jakub Maj

Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który rozwiązał kontrakt z Manchesterem United, został w środę zawieszony na dwa mecze Premier League za incydent z kwietniowego spotkania z Evertonem. Słynny piłkarz, schodząc z boiska, wytrącił wówczas młodemu kibicowi telefon z ręki.


fot. PAP/EPA/JOSE SENA GOULAO

37-letni zawodnik, uważany za jednego z najlepszych w historii futbolu, został również ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy funtów.

Do zdarzenia doszło tuż po meczu z Evertonem (0:1) w 32. kolejce poprzedniego sezonu Premier League. W mediach społecznościowych pojawił się wówczas materiał filmowy przedstawiający Portugalczyka, który - machając ręką w kierunku ziemi, gdy przechodził z boiska do tunelu na stadionie Goodison Park - wytrącił nastoletniemu kibicowi telefon z ręki.

Ronaldo wkrótce potem przeprosił na Instagramie za ten incydent. Swoje zachowanie nazwał "wybuchem" i zaprosił młodego fana do obejrzenia meczu na Old Trafford. Matka poszkodowanego chłopca powiedziała, że na skutek tego zdarzenia syn miał posiniaczoną rękę i rozbity ekran telefonu.

W środę niezależna komisja angielskiej federacji (FA) zawiesiła Portugalczyka na dwa mecze.

Piłkarz przyznał, że jego zachowanie po ostatnim gwizdku meczu Premier League (...) było niewłaściwe napisał:

– napisano w oświadczeniu FA.

Niezależna Komisja Regulacyjna podczas kolejnego przesłuchania uznała jego zachowanie zarówno za niewłaściwe, jak i gwałtowne. I nałożyła te sankcje napisał:

- dodano.

Zawieszenie oznacza, że Ronaldo, który we wtorek rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Manchesterem United, opuści dwa mecze, jeśli dołączy do innego klubu Premier League.

Obecnie kapitan reprezentacji Portugalii przebywa z kadrą narodową w Katarze, gdzie uczestniczy w mistrzostwach świata. (PAP)


Polecamy