menu

Klub milczy, miasto grzmi. Echa starcia po meczu AZ Alkmaar - Legia Warszawa

6 października 2023, 16:45 | Filip Bares

Wczorajszy mecz Ligi Konferencji Europy, pomiędzy AZ Alkmaar a Legią Warszawa, zakończył się aresztowaniem dwóch piłkarzy - Radovana Pankova i Josue. W zamieszkach ze służbami bezpieczeństwa ucierpiał również prezes klubu Dariusz Mioduski. Zawodnicy wciąż przebywają w areszcie, a holenderski klub milczy i odsyła kolejnych dziennikarzy z kwitkiem. Głos zabrały za to władze miasta.


fot. epa/pap

Holenderska cisza


Jeszcze przed przyjazdem Legii i polskich kibiców do Holandii, miasto Alkmaar wydawało się mało przyjazne dla gości. Władze podjęły decyzję, że nie są w stanie przyjąć polskich kibiców z powodu obchodów 450-lecia Alkmaars Ontzet.

W dniu meczu polscy kibice byli łapani na ulicach, w restauracjach, a nawet w wynajętych mieszkaniach przez policję i następnie byli wywożeni poza granicę miasta. Według tłumaczeń Polacy nie mogli przebywać w Alkmaar do godziny 18 - tak tłumaczyli to policjanci.

Sami próbowaliśmy skontaktować się z klubem, ale numer telefonu do rzecznika prasowego nie jest dostępny publicznie. Po rozmowie z recepcją stadionową zostaliśmy przekierowani na adres mailowy rzecznika. Do teraz odpowiedzi nie otrzymaliśmy i klub milczy.

Miasto atakuje Legię


Z kolei miasto Alkmaar wydało już oświadczenie na temat wczorajszego zajścia. Z ich perspektywy winni są kibice i piłkarze Legii, a nie oni sami.

Burmistrz Anja Schouten:

Policja, prokuratura, władze miasta i AZ nie pochwalają wczorajszego zachowania Legii Warszawa. Ustalenia poczynione z wyprzedzeniem zostały naruszone, kibice, a także zawodnicy klubu zachowywali się źle. Wydarzenia zostaną zbadane, a dochodzenie już się rozpoczęło.


Polecamy