Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

15 grudnia 2021, 13:52 | DW

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE. Piłkarzom Zagłębia Lubin po ostatnim spotkaniu spadł wielki kamień z serca. Teraz Miedziowi dopilnują, aby nie spadł on piłkarzom Legii, którzy mieli w ostatnim tygodniu mnóstwo zawirowań. Pobicie przez kiboli, zmiana trenera i 12 porażek w lidze pozwalają sądzić, że legioniści są w rozsypce. Na wydostanie się z ostatniego miejsca mają do końca roku dwa mecze.

Legia - Zagłębie ONLINE

W Legii twierdzą, że nie tak to miało wyglądać w ostatnich tygodniach. Legia w zeszłą niedzielę jechała do Płocka w jednym celu - zdobyć trzy punkty. Niestety dla warszawskiego zespołu, scenariusz ich meczu był taki sam jak w ostatnich miesiącach. Słaba i nieskuteczna gra poskutkowała kolejną porażką - już 12. w tym sezonie. W 37. minucie Damian Rasak wykorzystał błąd Rafaela Lopesa, a następnie zagrał do Mateusza Szwocha. Były legionista nie pomylił się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pokonał Artura Boruca. Z Płocka legioniści wyjechali z wynikiem 0:1.

Od niedzieli do środy wydarzyło się w stołecznym klubie wiele. Jak podaje dziennikarze Sebastian Staszewski z "interia.pl" warszawscy kibice pojechali za autokarem z piłkarzami, który zmierzał do Legia Training Center po meczu, a następnie weszli do środka, gdzie mieli wymierzyć zawodnikom "sprawiedliwość". Kilku legionistów miało ucierpieć w tym zdarzeniu, a na miejscu pojawiła się policja.

Poszkodowani są m.in. Mahir Emreli i Luquinhas. "Lekarz polskiego klubu poradził Mahirowi Emreliemu, aby kolejne dwa dni spędził w łóżku. Ma też unikać ciężkich ćwiczeń" – napisali dziennikarze azerisport.com. To wynik obrażeń, jakich Azer doznał w wyniku pobicia." - czytamy o sensacyjnych doniesieniach na stronie TVP Sport.

Kilku zawodników Legii zamierzało w poniedziałek złożyć wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. To byłyby straty idące w miliony euro, które wiążą się z koniecznością wypłaty całej wartości umowy przez klub. Na razie żaden oficjalny wniosek nie wpłynął do PZPN ani do TAS (Trybunału Arbitrażowego).

Mimo arcytrudnej sytuacji legioniści muszą zrobić wszystko, aby wygrać dwa ostatnie spotkania przed przerwą zimową. Tylko taki scenariusz może zapewnić choć trochę spokojniejszą zimę. Zrobią to już z nowym trenerem, bo obowiązki podającego się do dymisji Marka Gołębiewskiego przejął Aleksandar Vuković.

Przeciwko Legii stanie Zagłębie Lubin, które również w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Dariusz Żuraw miał nie tylko poprawić grę zespołu, ale i promować młodych zawodników. Efekt jest taki, że Miedziowi są w dolnej części tabeli, a w klasyfikacji Pro Junior System lubinianie zaczęli notować pierwsze punkty dopiero na początku grudnia.

W ostatnią sobotę Zagłębie podejmowało na własnym stadionie Wisłę Kraków. Mecz ułożył się dość szczęśliwie dla gospodarzy, bowiem już w 22. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości - Michał Frydrych. Mimo prowadzenia wiślaków do przerwy Zagłębie odwróciło losy meczu i wygrało 2:1.

Legia - Zagłębie TRANSMISJA TV

Zaległy mecz 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy odbędzie się w środę, 15 grudnia, o godzinie 20:30, na stadionie Legii Warszawa. Transmisję spotkania będzie można oglądać na antenie Canal+ 4K, Canal+ SPORT, TVP Sport, w usłudze Canal+ Telewizja przez Internet oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.