menu

Legia Warszawa. Wykup Iuriego Medeirosa to koszt rzędu 6 mln euro. Klubu na to nie stać

13 lutego 2019, 09:52 | red

Legia Warszawa w zimowym okienku pozyskała trzech Portugalczyków. Ostatnim okazał się Iuri Medeiros - skrzydłowy wypożyczony ze Sportingu Lizbona do końca sezonu. Prezes Dariusz Mioduski potwierdza, że wykup tego zawodnika wiąże się z wydatkiem rzędu 6 mln euro.

Iuri Medeiros - trzeci Portugalczyk ściągnięty w zimowym okienku
Iuri Medeiros - trzeci Portugalczyk ściągnięty w zimowym okienku
fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

Legia Warszawa: Iuri Medeiros na stałe, ale za 6 mln euro


Legia toczyła bój o tego zawodnika z klubami z Włoch. W rozmowie z "Super Expressem" prezes Dariusz Mioduski przyznaje, że z tego powodu ofertę trzeba było zmodyfikować: - My chcieliśmy go wypożyczyć na rok, ale musieliśmy konkurować z klubami włoskimi. Stamtąd były opcje na pół roku i Sporting też tak chciał.

Za ściągnięciem Iuriego Medeirosa optował zwłaszcza Ricardo Sa Pinto. Trener dał mu zresztą zadebiutować przy pierwszej okazji. W doliczonym czasie z Wisłą Płock (1:0) wpuścił 24-latka w miejsce Dominika Nagy'a. W kolejnych spotkaniach obiecał więcej minut, ale trudno rzecz na jakiej pozycji. Portugalczyk daje bowiem opcje nie tylko na skrzydłach, ale również w ataku.

Legia w umowie wypożyczenia ustaliła ze Sportingiem kwotę transferu definitywnego. To zawrotne 6 mln euro. Nigdy wcześniej stołeczna drużyna nie przeznaczyła nawet połowy tej sumy na pojedynczego zawodnika. I w tym przypadku raczej nie zrobi wyjątku. Kibice głośno zastanawiają się więc, po co Medeirosa zakontraktowano na kilka miesięcy, skoro za chwilę i tak odejdzie.

- To, że jest 6 mln euro nie znaczy, że latem to będzie tak samo wyglądało. Zagraniczni piłkarze często dopiero po przyjściu tutaj rozumieją jakim klubem jest Legia, jak się żyje w Warszawie i w wielu przypadkach nie chcą odchodzić (...) Zobaczymy jak będzie z Medeirosem. Latem zawsze można przecież rozmawiać np. o ponownym wypożyczeniu - uważa Mioduski cytowany przez "Super Express".

Oto piękna dziewczyna Szymona Żurkowskiego

[xlink]5d54a7b0-560c-84bd-ffac-f0b1af9f407f,c3ee7f02-597f-0c5f-2599-5e31ee6bb04e[/xlink]


Polecamy