menu

Legia Warszawa. Iuri Medeiros chce być najdroższym piłkarzem Lotto Ekstraklasy. Przeszkoda? 6 mln euro

19 kwietnia 2019, 09:01 | JCZ

Legia Warszawa. Na półrocznym wypożyczeniu ze Sprtingu Lizbona przebywa Iuri Medeiros. Portugalczyk, który zdążył już przekonać do siebie kibiców, nie ukrywa, że chciałby kontynuować karierę przy Łazienkowskiej. Opcja transferu definitywnego jest, ale za oszałamiającą - jak na polskie warunki - kwotę.

Iuri Medeiros miał okazję występować w młodzieżowej reprezentacji Polski. Zagrał z nią nawet w Gdyni.
Iuri Medeiros miał okazję występować w młodzieżowej reprezentacji Polski. Zagrał z nią nawet w Gdyni.
fot. Przemyslaw Swiderski

Legia Warszawa: Iuri Medeiros zostanie wykupiony ze Sportingu Lizbona?


- Czuję się tu bardzo dobrze, decyzja o przyjściu tutaj była trafiona. Ale nie wszystko zależy ode mnie. Muszą dogadać się kluby - podkreśla Medeiros w rozmowie z "Super Expressem". Jak powszechnie wiadomo, w wypożyczenia znalazł się zapis o kwocie, którą Legia musiałaby przelać na konto Sportingu, żeby mieć skrzydłowego na stałe. Chodzi o 6 mln euro.

Legia nigdy nie wydała na pojedynczego zawodnika tylu pieniędzy. Więcej, nigdy nie przeznaczyła nawet połowy. Zdecydowanie mniej wydawała też na kilku zawodników podczas jednego okienka transferowego.

- Byłbym dumny, gdyby Legia się zdecydowała, dzięki czemu zostałbym najdroższym piłkarzem kupionym kiedykolwiek przez polski klub. To byłoby fajne! - stwierdza Medeiros w rozmowie z "SE". Do tej pory 24-latek wystąpił w 9 ligowych spotkaniach. Zdobył 2 bramki i zapisał 1 asystę.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]2e29b120-b6fb-014b-63b8-42f39546c903,91029266-c4c9-54b5-d9fc-76c3fa6a612d[/xlink]


Polecamy