menu

Legia Warszawa. Jacek Zieliński opowiedział o planach transferowych i Patryku Sokołowskim

14 stycznia, 11:44 | KK

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa zimą nie przeprowadzi kadrowej rewolucji. Jacek Zieliński zamierza jednak wpuścić do szatni trochę "świeżej krwi". W rozmowie z klubowymi mediami przedstawił plany transferowe i opowiedział o pozyskanym niedawno Patryku Sokołowskim.


fot. YouTube Legia Warszawa

Jacek Zieliński: Jeszcze dwa transfery


Legia do tej pory w zimowym oknie sprowadziła Patryka Sokołowskiego, który trzy ostatnie sezony spędził w Piaście Gliwice. 27-latek jesienią należał do czołowych defensywnych pomocników ligi. Wystąpił we wszystkich 19 meczach, zdobył pięć bramek. Do stołecznego klubu przyszedł na zasadzie wolnego transferu. Na Łazienkowską wraca też Maciej Rosołek, którego wypożyczenie do Arki Gdynia zostało skrócone. Kto jeszcze może przyjść zimą?

- Transferów nie będzie dużo, ale mamy priorytety na trzech pozycjach. Jednego zawodnika już transferowaliśmy. Liczymy, że udadzą nam się kolejne dwa - przyznaje Jacek Zieliński. - Nie jest to prosta sprawa. Okienko zimowe jest bardzo trudne. Oprócz transferów jest także dużo innej pracy. Wdrażam się w wiele innych rzeczy. Muszę wiedzieć w jakiej sytuacji jesteśmy z kontraktami, z opcjami kontraktowymi, kwestiami finansowymi - zaznaczył dyrektor sportowy Legii.

Patryk Sokołowski ma dać stabilizację


Patryk Sokołowski jest wychowankiem Legii. W drodze do pierwszej drużyny przebył długą drogę. Wojskowych opuścił w wieku 19 lat. Grał wtedy w zespole rezerw. Następnie występował w niższych ligach (Olimpia Elbląg, Znicz Pruszków), a od sezonu 2018/19 reprezentował barwy Piasta.

- Myślę, że Patryk będzie wartościowym zawodnikiem dla naszego zespołu. Potrzebowaliśmy zawodnika do środka pola, który da nam trochę stabilizacji, będzie łączył cechy defensywne i ofensywne. Dodatkowo jest to wychowanek, chłopak, który wie, w jakim klubie się znalazł i w jakiej jesteśmy sytuacji - ocenił Paweł Tomczyk, wicedyrektor sportowy Legii.

- Widać, że jest zaangażowany, stara się żyć na boisku, podpowiadać młodszym kolegom, dla których może być punktem odniesienia, że czasem kariera przebiega nie tak gładko, ale trzeba bardzo ciężko pracować, aby móc grać na najwyższym poziomie - dodał Tomczyk.

W ostatnich dniach z Legią rozstali się Andre Martins oraz Kacper Kostorz. Portugalczyk odszedł do izraelskiego Hapoela Beer Szewa, a 22-letni napastnik wybrał Pogoń Szczecin. Swojej piłkarskiej przygody w klubie z Ł3 nie zamierza kontynuować Mahir Emreli.

Transfery Legii Warszawa - styczeń 2022:

  • Przyszli: Patryk Sokołowski (wolny transfer, Piast Gliwice, kontrakt do czerwca 2024)
  • Odeszli: Andre Martins (Hapoel Beer Szewa), Kacper Kostorz (transfer definitywny, Pogoń Szczecin).

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy