menu

Lechia Gdańsk. Adam Chrzanowski przejdzie do Serie B, ale najpierw spędzi pół roku w Miedzi Legnica

21 stycznia 2020, 21:25 | DW

Transfery. 20-letni Adam Chrzanowski od nowego sezonu zagra w Pordenone Calcio, które aktualnie jest wiceliderem tabeli Serie B. Obrońca nie zostanie na najbliższe pół roku w Lechii - zostanie wypożyczony do Miedzi Legnica.

Adam Chrzanowski pomoże Miedzi awansować do Ekstraklasy. Później przeniesie się do Włoch.
Adam Chrzanowski pomoże Miedzi awansować do Ekstraklasy. Później przeniesie się do Włoch.
fot. Karolina Misztal

We wtorek Lechia Gdańsk poinformowała, że Adam Chrzanowski zostanie wypożyczony do Miedzi Legnica. Obrońca ma pomóc legniczanom w powrocie do Ekstraklasy. Miedź spadła bowiem w minionym sezonie, ale w tej edycji Fortuna 1 Ligi zajmuje miejsce barażowe po rundzie jesiennej.

Półroczne wypożyczenie w Miedzi będzie ostatnim polskim akcentem Chrzanowskiego przed transferem do Włoch. 20-latek nie wróci do Gdańska, tylko zasili drugoligowego Pordenone Calcio, które zajmuje 2. miejsce w tabeli Serie B i ma realną szansę na awans.

Adam Chrzanowski to boczny obrońca, który do Lechii Gdańsk trafił w 2015 roku ze Znicza Pruszków. Udawał się na wypożyczenie już dwukrotnie. Sezon 2016/17 to dla niego przygoda w młodzieżowej kadrze Fiorentiny, natomiast pierwszą połowę 2019 spędził w Suwałkach. 20-latek ma na swoim koncie 16 występów na poziomie Ekstraklasy. W tym sezonie zagrał jednak tylko dwa razy.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy