menu

Lech Poznań: Uraz Pedro Tiby. Pomocnik Kolejorza może nie zagrać z Cracovią

24 marca 2021, 11:27 | Maciej Lehmann

Piłkarze Lecha Poznań - w przeciwieństwie do swoich kolegów z innych klubów - po sobotnim blamażu z Jagiellonią nie dostali wolnego. Mają trenować i analizować podczas przerwy reprezentacyjnej swoje występy w tym roku. Nie wszyscy zawodnicy są jednak do dyspozycji trenera Dariusza Żurawia. Oprócz kadrowiczów nieobecni są także Pedro Tiba oraz Dani Ramirez. W Poznaniu został natomiast Michał Skóraś, który najpierw miał pozytywny wynik testu na koronawirusa, a po kilku dniach negatywny.

Pedro Tiba ma uraz mięśnia. Nie wiadomo, czy wyleczy go do meczu z Cracovią
fot. Grzegorz Dembinski
Pedro Tiba ma uraz mięśnia. Nie wiadomo, czy wyleczy go do meczu z Cracovią
fot. Grzegorz Dembinski
Pedro Tiba ma uraz mięśnia. Nie wiadomo, czy wyleczy go do meczu z Cracovią
fot. Grzegorz Dembinski
1 / 3

Trener Lecha Dariusz Żuraw dostał zadanie odbudowania formy drużyny. Wielu kluczowych piłkarzy było w słabszej dyspozycji, bo jak tłumaczył szkoleniowiec dopadły ich mniejsze lub większe urazy. Niestety do grona zawodników, którzy będą pracowali wyłącznie z fizjoterapeutami dołączył Pedro Tiba. Okazało się, że w końcówce meczu z Jagiellonią ucierpiał mięsień w nodze lechity.

Lech Poznań po czerwonej kartce dla gości już uznał, że mecz jest wygrany:


- Pedro w tym tygodniu ma zalecone zajęcia indywidualne - mówi na oficjalnej stronie klubowej szef sztabu medycznego Lecha, profesor Krzysztof Pawlaczyk. Występ środkowego pomocnika w najbliższym w najbliższym spotkaniu wyjazdowym z Cracovią (sobota, 3 kwietnia, godz. 20) stoi pod znakiem zapytania.

[polecane]21407937;1;Sprawdź też:[/polecane]

Do dyspozycji trenera będzie natomiast Michał Skóraś, który podobnie jak Jakub Kamiński, Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak został powołany do reprezentacji młodzieżowej trenera Macieja Stolarczyka na zgrupowanie w hiszpańskim San Pedro del Pinatar. Okazało się bowiem, że podczas testów na koronawirusa wykonanych w sobotę miał wynik pozytywny. Kolejne testy w niedzielę, w poniedziałek oraz we wtorek miały już wynik negatywny.

- To oznacza, że Michał jest zdrowy i nie ma w tym momencie żadnych przeszkód, żeby nie mógł trenować z drużyną - powiedział profesor Pawlaczyk.

Czytaj też: Kolejorz dał sobie wydrzeć zwycięstwo mimo prowadzenia i gry w przewadze

Piłkarze Lecha Poznań w przerwie reprezentacyjnej rozegrają mecz towarzyski. W piątek (26 marca) w samo południe Kolejorz zmierzy się z drugoligowym KKS 1925 Kalisz. Ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa, sparing będzie zamknięty dla kibiców oraz przedstawicieli mediów.

Zobacz też:


Polecamy