menu

Lech Poznań sprzeda gwiazdę? Jest zainteresowanie z USA i Japonii

7 listopada 2021, 17:20 | DW

Transfery. Lech Poznań zdecydowanie zyskał na ponownym zatrudnieniu Macieja Skorży. Szkoleniowiec natomiast zyskał dużo na korzystaniu z Joao Amarala. Jeszcze rok temu piłkarz był na zakręcie i nie widziano dla niego miejsca w składzie Kolejorza. Dziś jest jego gwiazdą, notuje ważne bramki i asysty. Dużo wskazuje na to, że zgłosi się po niego klub z zagranicy.


fot. Robert Wozniak

Według informacji Piotra Koźmińskiego z Wirtualnej Polski Joao Amaral może niebawem być celem transferowym klubów z MLS i japońskiej ekstraklasy. Kluby z obu krajów są w stanie wyciągnąć Portugalczyka za niemałe pieniądze i zaoferować mu lepszy kontrakt. Zawodnik odmówił na razie rozmów na temat potencjalnych nowych pracodawców. Jak sam stwierdził, czuje się w Poznaniu dobrze i nadal chce grać dla Lecha.

Joao Amaral ma już w tym sezonie 11 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej tego sezonu PKO Ekstraklasy. Składa się na to sześć goli i pięć asyst. Portugalczyk notuje bardzo ważne liczby. Zapewnił Lechowi remisy z Rakowem i Górnikiem Łęczna, a także był czołową postacią przy wysokich wygranych z Wisłą Płock i Wisłą Kraków.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy