Lech Poznań: Poważna kontuzja Buricia. Bośniak nie zagra w Krakowie

17 grudnia 2018, 15:43 | LEM, lechpoznan.pl

Jasmin Burić nie wystąpi w ostatnim meczu tego roku przeciwko Wiśle w Krakowie. Bramkarza czeka kilkutygodniowa przerwa.

Lech: Poważna kontuzja podstaowego gracza
1 / 3

Lech Poznań okupił wygraną w Sosnowcu poważną kontuzją swojego bramkarza, Jasmina Buricia. Bośniak uratował Kolejorza przed stratą gola na początku pojedynku z beniaminkiem, podczas swojej odważnej interwencji doznał urazu oczodołu. Kontuzja wyklucza go z gry w najbliższym spotkaniu z Wisłą Kraków.

Burić podczas meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Sosnowiec zderzył się z piłkarzem rywali, Konradem Wrzesińskim. Jego miejsce na boisku w 9. minucie spotkania zajął Matus Putnocky.

- Jasmin doznał urazu oczodołu oraz rany tłuczonej lewego łuku brwiowego. Bramkarza czeka przerwa od 4 do 6 tygodni – mówi szef sztabu medycznego Lecha prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Burić rozegrał w tym sezonie osiemnaście spotkań w niebiesko-białych barwach, sześć razy zachował czyste konto.

Trzecim golkiperem Lecha jest sprowadzony przed tym sezonem Karol Szymański. Nie miał on jeszcze