Korona wygrała z Rakowem 2:0. Bramki Jukicia i Arweładze

23 czerwca 2018, 14:35 | Dorota Kułaga

W drugim meczu kontrolnym, który odbył się na stadionie przy ulicy Szczepaniaka, Korona wygrała z pierwszoligowym Rakowem Częstochowa 2:0.

Tak piłkarze Korony cieszyli się po bramce zdobytej przez Ivana Jukicia.

1 / 10

[b]Bramki:[/b] Ivan Jukić 60, Wato Arweładze 90.
[b]Korona (I połowa): [/b]Krysiak – Skrzecz, Kovacević, Pierzchała, Kosakiewicz – Długosz, Petrak, Aankour, Piróg – Lukowicz, Górski.
[b]Korona (II połowa):[/b] Sokół – Gardawski, Malarczyk, Kovacević, Kallaste – Cebula, Janjić, Możdżeń, Jukić – Arweładze, Soriano.

Po przerwie, gdy Korona zagrała w mocniejszym składzie, przeprowadziła kilka składnych akcji, po których mogła strzelić gole. Prowadzenie kielczanie mogli objąć w 50 minucie. Wato Arweładze wywalczył rzut karny, wykonywał go Elia Soriano, ale strzelił nad poprzeczką. Pierwszą bramkę ładnym strzałem pod poprzeczkę zdobył Ivan Jukić. To było to jego trzecie trafienie w dwóch pierwszych meczach kontrolnych. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Wato Arweładze, technicznym strzałem z kilkunastu metrów.

W niedzielę rano, po śniadaniu, Korona wyjeżdża na obóz do Grodziska Wielkopolskiego.