Kocian: Przegraliśmy przez słabą grę w pierwszej połowie (WIDEO)

5 grudnia 2013, 00:13 | Jakub Seweryn, x-news

Po przegranym spotkaniu z Legią Warszawa 0:2, trener Ruchu Chorzów, Jan Kocian, przyznał, że na niekorzystny wynik miała przede wszystkim wpływ źle rozegrana przez jego zespół pierwsza połowa. Z drugiej części gry Słowak był już całkiem zadowolony.

Jan Kocian, trener Ruchu Chorzów

Jan Kocian (Ruch Chorzów): - Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu dobra. Zaczęliśmy ze zbyt dużym respektem do Legii. Mówiliśmy w szatni, że nie mamy nic do stracenia, żebyśmy grali wolno, spokojnie, żebyśmy nie bali się grać. W drugiej połowie było już lepiej. Zaryzykowaliśmy ofensywną zmianą "Jankesa" (Jankowskiego - przyp. red) za Babiarza. Przy stanie 0:1 mieliśmy trzy czyste sytuacje do strzelenia gola. Nie wykorzystaliśmy ich, ale i tak ta druga połowa była w naszym wykonaniu dobra, bo staraliśmy się grać i stworzyliśmy sobie wystarczająco dużo okazji, żeby zdobyć bramki. Po straceniu drugiej bramki nie byliśmy już w stanie tego odrobić, aczkolwiek i tak mieliśmy dobre sytuacje do strzelenia gola. Przegraliśmy ten mecz przez naszą niedobrą grę w pierwszej połowie.